Jarocin
Pałace i dworki
pałace
Normalna
Wielkopolskie
2020-01-05
2020-02-03 02:02

Pałac
ul. Parkowa 3, Chocicza

52°4'7" N, 17°21'42" E

Chocicza to niewielka wioska w województwie wielkopolskim, leżąca na północ od Jarocina. We wsi, niemal przy głównej drodze znajduje się eklektyczny pałac w stylu polskim, powstały w 1920 roku dla niemieckiej rodziny von Jouanne. Pałac w Chociczy odznacza się wysokim ryzalitem w fasadzie frontowej i półokrągłymi balkonami w fasadzie od strony ogrodu. Budowla nakryta jest dachem mansardowym z lukarnami.W 1987 roku PGR otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki za odnowienie pałacu. Dziś jest to własność prywatna, otoczona zabytkowym parkiem krajobrazowym z XVIII wieku, z aleją grabową. W pobliżu pałacu stoi stary dwór, kuźnia gorzelnia i cegielnia.

Chocicza Palac. Karol Barsolis

Chocicza Palac. Karol Barsolis Chocicza Palac. Karol Barsolis Chocicza Palac. Karol Barsolis Chocicza Palac. Karol Barsolis Chocicza Palac. Karol Barsolis Pałac w Chociczy

Jarocin noclegi

Jarocin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121827 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020