51°15'37" N, 16°43'24" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Pałac rodu von Hoym w Brzegu Dolnym na Dolnym Śląsku położony jest nad rzeką Odrą, gdzie z tarasu rozciąga się malowniczy widok na meandry rzeki.Ten okazały, klasycystyczny pałac jest dziś bardzo zadbany wraz z zabytkowymi ogrodami i otaczającym parkiem. Mieści się tu Dolnobrzeski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski.

W stylu klasycystycznym przebudował go Karl Georg von Hoym około 1785, z barokowego wówczas pałacu. Powstała wtedy też oficyna oraz folwark z browarem, a całość otoczona angielskim ogrodem ze stawami i ciekawymi obiektami, jak np. herbaciarnia.

Pałac rodu von Hoym - Dolnobrzeski Ośrodek Kultury
ul. Kochanowskiego, Brzeg DolnyBrzeg Dolny noclegi

Brzeg Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Michał Świderski Krajtroter 2981 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021