Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
, Roman Świątkowski

Pałac w Będzinie Grodźcu

(4.8 głosów: 9)

Pałac Ciechanowskich w Będzinie - Grodźcu to dawna willa Jana i Marii Ciechanowskich, którzy zlecili jej wybudowanie w latach 40-tych XIX wieku.Obecny wygląd pałac zyskał w latach 80-tych XIX wieku, kiedy to przebudowano go wraz z otaczającym parkiem w stylu neorenesansowym w stylu włoskim. Po II wojnie światowej w murach pałacu mieściła się szkoła, następnie pokoje pałacu przekształcono na mieszkania. Pałac z roku na rok stawał się coraz bardziej zdewastowaną ruiną.

Pałac w Będzinie Grodźcu, Roman Świątkowski
Pałac w Będzinie Grodźcu, Roman Świątkowski

Przed całkowitym zniszczeniem pałac uratował nowy właściciel, który przeprowadził remont w latach 1975-1980. Dziś w murach pałacu mieści się Dom Pomocy Społecznej, niestety z dawnego wyposażenia nic nie przetrwało oprócz pieców kaflowych przewiezionych do pałacu w Pszczynie.Przy pałacu znajduje się zabytkowy park w stylu angielskim,w którym można znaleźć wiele pięknych pomników przyrody. Najbardziej okazałe drzewa to jesiony, buki, lipy, buki, kasztanowce, cisy, graby, jawor i dąb szypułkowy, rośnie tu również wiele innych ciekawych roślin - przebiśnieg, czosnek niedźwiedzi, zawilec gajowy, miodunka plamista czy kokorycz o białych i czerwonofioletowych kwiatach.

Pałac Ciechanowskich
ul. Traugutta/ul. Mickiewicza, BędzinBędzin noclegi

Będzin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Będzin
Pałace i dworki
Normalna
wiek XIX pałace parki
50°20'48N, 19°5'41E
15 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację