Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pałac Ciechanowskich w Będzinie - Grodźcu to dawna willa Jana i Marii Ciechanowskich, którzy zlecili jej wybudowanie w latach 40-tych XIX wieku.Obecny wygląd pałac zyskał w latach 80-tych XIX wieku, kiedy to przebudowano go wraz z otaczającym parkiem w stylu neorenesansowym w stylu włoskim. Po II wojnie światowej w murach pałacu mieściła się szkoła, następnie pokoje pałacu przekształcono na mieszkania. Pałac z roku na rok stawał się coraz bardziej zdewastowaną ruiną.

Pałac w Będzinie Grodźcu
Pałac w Będzinie Grodźcu


Przed całkowitym zniszczeniem pałac uratował nowy właściciel, który przeprowadził remont w latach 1975-1980. Dziś w murach pałacu mieści się Dom Pomocy Społecznej, niestety z dawnego wyposażenia nic nie przetrwało oprócz pieców kaflowych przewiezionych do pałacu w Pszczynie.

Przy pałacu znajduje się zabytkowy park w stylu angielskim,w którym można znaleźć wiele pięknych pomników przyrody. Najbardziej okazałe drzewa to jesiony, buki, lipy, buki, kasztanowce, cisy, graby, jawor i dąb szypułkowy, rośnie tu również wiele innych ciekawych roślin - przebiśnieg, czosnek niedźwiedzi, zawilec gajowy, miodunka plamista czy kokorycz o białych i czerwonofioletowych kwiatach.

Pałac w Będzinie Grodźcu
Pałac w Będzinie Grodźcu

Pałac Ciechanowskich
ul. Traugutta/ul. Mickiewicza, BędzinBędzin noclegi

Będzin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020