Pałac Schona, mokunka

Pałac Schona w Sosnowcu

(4.3 głosów: 29)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac Schöna w Sosnowcu to okazały, reprezentacyjny XIX-wieczny pałac, wybudowany przez Ernsta Schöna - sosnowieckiego przemysłowca.Wygląd pałacu

Pałac Schöna reprezentuje styl neobarokowy, posiada cztery kondygnacje, licząc z poziomem tzw. przyziemia. Elewacje są bogato ozdobione sztukaterią, wśród której przeważają liście i owoce dębu z monogramem "S", od litery pierwszego właściciela. Przy pałacu istniała kiedyś okazała oranżeria, którą wyburzono w latach 40-tych XX wieku.

Pałac Schona Sosnowiec, mokunka
Pałac Schona Sosnowiec, mokunka

Układ pomieszczeń wnętrz kilkakrotnie ulegał zmianie, na parterze znajdowały się pomieszczenia reprezentacyjne, a wchodziło się do okazałego hallu, będącego rodzajem dziedzińca wewnętrznego. Na parterze w czasach świetności pałacu było wejście prowadzące do 50-osobowej jadalni połączonej z otwartą na taras loggią. Stąd przechodzono do pokoju bilardowego i bufetowego. Pierwsze piętro było piętrem mieszkalnym rodziny Schönów. W suterenach mieściły się kiedyś pomieszczenia gospodarcze.Pałac otoczony jest zabytkowym parkiem, który kiedyś był znacznie bardziej rozległy i krył stawy, co widać na starych pocztówkach. Dzisiaj park bywa częstym tłem do fotografii plenerowych i ślubnych.

Pałac w Sosnowcu, mokunka
Pałac w Sosnowcu, mokunka

Muzeum w Pałacu Schöna

Dziś odnowiony Pałac Schöna mieści Urząd Stanu Cywilnego w Sosnowcu oraz Muzeum Miejskie z wystawą historyczną, archeologiczną, a nawet wystawą szkła. W dolnej kondygnacji pałacu mieści się ekskluzywna restauracja o nazwie Belvedere.Pałac Schöna - Muzeum Miejskie
ul. Chemiczna 12, Sosnowiec
tel. 32/ 363-16070
muzeum@muzeum.org.pl
www.muzeum.org.pl

, mokunka
, mokunka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:00–17:00

Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sosnowiec
Pałace i dworki
Normalna
pałace muzea
50°17'57N, 19°8'36E
15 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację