Pałac Nowika w Białymstoku, Joanna

Pałac Nowika w Białymstoku

(5 głosów: 1)

Pałac Nowika znajduje się w Białymstoku, przy ul. Lipowej. Stanowi dobrze zachowany przykład architektury rezydencjonalnej w stylu secesyjnym. Jest to dawna rezydencja właściciela fabryki sukna i kapeluszy Chanona Hersza Nowika i jego żony Sary. Budynek powstał w latach 1910-12. Został zbudowany na planie w kształcie litery L i posiada charakterystyczną rotundę w narożniku. Obecnie w Pałacu Nowika mieści się Wojskowa Komenda Uzupełnień i wnętrze nie jest dostępne dla zwiedzających.Pałac jest jednym z punktów Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego, Szlaku Białostockich Fabrykantów oraz Szlaku Esperanto i Wielu Kultur.

Adres

Pałac Nowika
ul. Lipowa 35, Białystok

GPS: 53°8'1N, 23°9'1E

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Pałace i dworki
Normalna
pałace
53°8'1N, 23°9'1E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021