Zagłosuj na nas!
Osiedle Wały w Złotym Potoku, Magdalena

Osiedle Wały w Złotym Potoku

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Grodzisko na Osiedlu Wały w Złotym Potoku na Jurze było niegdyś warownym grodem obronny typu skalno-wyżynnego zamieszkiwanym od VIII do XI wieku ponad Doliną Wiercicy. Według przypuszczeń mógł powstać jako warownia plemienna Wiślan. Grodzisko posiadało widoczne do dzisiaj potrójne wały wzniesione z ziemi, kamienia i drewna. Po zachowanych śladach przypuszcza się, że występował tu kult falliczny, czczono również Światowida. Władca zamieszkiwał w tzw. Gródku na planie elipsy w części najbardziej wysuniętej na zachód. Poniżej gródka znajdowały się dwa przedgrodzia otoczone wałami ziemnymi, oddzielone były od gródka również fosą.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Odnaleziono tutaj ślady produkcji szkła, a swoją wielkością grodzisko dorównywało największym grodom w Polsce. Osiedle Wały znajduje się 3 km od centrum Złotego Potoku, na terenie Rezerwatu Parkowe, w środku lasu w otoczeniu skał, a poprowadzony jest przez nie czerwony Szlak Orlich Gniazd.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Osiedle Wały
ul. Kościuszki, Złoty Potok
Szlak Orlich Gniazd

GPS: 50°41'32N, 19°25'8E

Osiedle Wały w Złotym Potoku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Złotego Potoku wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Złoty Potok noclegi

Złoty Potok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Złoty Potok
Inne budowle
Normalna
grodziska
50°41'32N, 19°25'8E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021