Ogrody Modelowe Dankowice, Olgaw

Ogrody Modelowe Dankowice

(3.3 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ogrody do Zwiedzania to tzw. Ogrody Modelowe Dankowice. Jest to Centrum Ogrodnicze składające się z 19 ogrodów tematycznych, przez które prowadzi turystów ścieżka, bowiem ogrody są udostępnione gratis do zwiedzania.

Można tu zobaczyć Ogród Azaliowy szczególnie atrakcyjny wiosną, Ogród Romantyczny, w Ogrodzie Owocowym można częstować się owocami prosto z drzewa lub krzaka. W 2014 roku powstał nowy ogród - Labirynt Słonecznikowy - ściany w tym labiryncie utworzono ze słoneczników naprawdę warto się w nim zgubić.Cały spacer po ogrodach zajmuje około 40 minut i jest fajną atrakcją nie tylko dla dzieci, ponieważ poszczególne ogrody tworzą ze sobą labirynt. Na dużym trawniku można rozłożyć koc, urządzić piknik czy pospacerować po Ścieżce Bosych Stóp. Na terenie Ogrodów znajduje się też mała kawiarenka z pyszną kawą. Do Ogrodów prowadzi ścieżka rowerowa Wilanowski Szlak Ogrodów, prowadząca z Bielska Białej do Dankowic.

Ogrody Modelowe Dankowice
ul. Podlesie 1, Dankowice, Bielsko
tel. 33/ 827-70-94
Godziny zwiedzania: pn-pt
8.00-19.00, sb 8.00-18.00, nd 10.00-16.00
Bilety: wstęp wolnyGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–17:00
  • wtorek: 08:00–17:00
  • środa: 08:00–17:00
  • czwartek: 08:00–17:00
  • piątek: 08:00–17:00
  • sobota: 08:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Ogrody Modelowe Dankowice na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dankowic wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Dankowice noclegi

Dankowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dankowice
Parki miejskie
Normalna
ogrody ogrody tematyczne
49°55'57N, 19°7'30E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Robert Matlak
niestety zamknięte na stałe
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022