Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Ogrody Modelowe Dankowice, Olgaw

Ogrody Modelowe Dankowice

Ogrody do Zwiedzania to tzw. Ogrody Modelowe Dankowice. Jest to Centrum Ogrodnicze składające się z 19 ogrodów tematycznych, przez które prowadzi turystów ścieżka, bowiem ogrody są udostępnione gratis do zwiedzania.Można tu zobaczyć Ogród Azaliowy szczególnie atrakcyjny wiosną, Ogród Romantyczny, w Ogrodzie Owocowym można częstować się owocami prosto z drzewa lub krzaka. W 2014 roku powstał nowy ogród - Labirynt Słonecznikowy - ściany w tym labiryncie utworzono ze słoneczników naprawdę warto się w nim zgubić.

Cały spacer po ogrodach zajmuje około 40 minut i jest fajną atrakcją nie tylko dla dzieci, ponieważ poszczególne ogrody tworzą ze sobą labirynt. Na dużym trawniku można rozłożyć koc, urządzić piknik czy pospacerować po Ścieżce Bosych Stóp. Na terenie Ogrodów znajduje się też mała kawiarenka z pyszną kawą. Do Ogrodów prowadzi ścieżka rowerowa Wilanowski Szlak Ogrodów, prowadząca z Bielska Białej do Dankowic.Ogrody Modelowe Dankowice
ul. Podlesie 1, Dankowice, Bielsko
tel. 33/ 827-70-94
Godziny zwiedzania: pn-pt
8.00-19.00, sb 8.00-18.00, nd 10.00-16.00
Bilety: wstęp wolny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–17:00
  • wtorek: 08:00–17:00
  • środa: 08:00–17:00
  • czwartek: 08:00–17:00
  • piątek: 08:00–17:00
  • sobota: 08:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Dankowice noclegi

Dankowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację