Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Odkrywkowa kopalnia kredy w Mielniku, Joanna

Odkrywkowa kopalnia kredy w Mielniku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kreda jest miękką, niezbyt zwięzłą i porowatą skałą osadową, która powstała na dnie mórz i oceanów w okresie górnej kredy. Ma szerokie zastosowanie w rolnictwie oraz w przemyśle ceramicznym, chemicznym, farmaceutycznym i kosmetycznym, chociaż kojarzy się głównie z pisaniem po szkolnej tablicy.Mielnicka wychodnia kredy jest częścią pasa złóż, ciągnącego się orientacyjnie od Białegostoku po Lublin i Zamość. Złoża te mają znaczną miąższość, dochodzącą miejscami do 200 metrów. Kreda w okolicy Mielnika była wydobywana już od XVI wieku, początkowo za pomocą „biedaszybów”. W połowie XX wieku rozpoczęto eksploatację na skalę przemysłową.

Obecnie w Mielniku nad Bugiem nadal znajduje się czynna odkrywkowa kopalnia kredy. Można tu zobaczyć wielką białą dziurę w ziemi, której tarasowe zbocza prowadzą do coraz głębszych pokładów surowca. Taras widokowy na kopalnię kredy, z którego najlepiej widać kredowe wyrobisko znajduje się w Mielniku przy ul. Dubois. Obok stoi tablica informująca o historii powstania kredy.Odkrywkowa kopalnia kredy
ul. Dubois, Mielnik

Odkrywkowa kopalnia kredy w Mielniku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Mielnik noclegi

Mielnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mielnik
Inne budowle
Normalna
kopalnie
52°19'50N, 23°3'3E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021