Obelisk na Kamiennej Górze w Gdyni, mokunka

Obelisk na Kamiennej Górze w Gdyni

(4.3 głosów: 6)

Obelisk na Kamiennej Górze w Gdyni to miejsce tuż obok górnej stacji kolejki linowej, która kursuje tu już od kilku lat. Obelisk to kilka potężnych głazów upamiętniających tych, którzy walczyli za  Polskę podczas II wojny światowej. Napis na jednym z głazów głosi, iż jest on poświęcony „Obrońcom Wybrzeża 1939 roku”. Kolejny napis na drugim z głazów ma znak Polski Walczącej oraz napis „Bóg - Honor - Ojczyzna”.Obok kamieni dumnie pnie się w niebo wielki liczący 25 metrów krzyż. Jest to 25-tonowy kolos widoczny z wielu miejsc w Gdyni, wszak usytuowany jest na szczycie Kamiennej Góry, której wysokość różne źródła określają na 46 lub 52 m n.p.m.

Dzięki tym symbolom kamienna Góra to nie tylko piękne miejsce w Gdyni, z rewelacyjnym miejscem widokowym na nabrzeże i panoramę miasta, to również miejsce, które ma przypominać o tych, którzy walczyli o wolną ojczyznę.Obelisk na Kamiennej Górze
ul. Adama Mickiewicza, Gdynia

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
54°30'56N, 18°32'38E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację