Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Obelisk na Kamiennej Górze w Gdyni

Obelisk na Kamiennej Górze w Gdyni

Obelisk na Kamiennej Górze w Gdyni to miejsce tuż obok górnej stacji kolejki linowej, która kursuje tu już od kilku lat. Obelisk to kilka potężnych głazów upamiętniających tych, którzy walczyli za  Polskę podczas II wojny światowej. Napis na jednym z głazów głosi, iż jest on poświęcony „Obrońcom Wybrzeża 1939 roku”. Kolejny napis na drugim z głazów ma znak Polski Walczącej oraz napis „Bóg - Honor - Ojczyzna”.Obok kamieni dumnie pnie się w niebo wielki liczący 25 metrów krzyż. Jest to 25-tonowy kolos widoczny z wielu miejsc w Gdyni, wszak usytuowany jest na szczycie Kamiennej Góry, której wysokość różne źródła określają na 46 lub 52 m n.p.m.

Dzięki tym symbolom kamienna Góra to nie tylko piękne miejsce w Gdyni, z rewelacyjnym miejscem widokowym na nabrzeże i panoramę miasta, to również miejsce, które ma przypominać o tych, którzy walczyli o wolną ojczyznę.

Obelisk na Kamiennej Górze
ul. Adama Mickiewicza, GdyniaGdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020