, mokunka

Obelisk marynarzy w Dębkach

(4.2 głosów: 12)

Dębki to niewielka letniskowa miejscowość nadbałtycka, leżąca na zachód od Jastrzębiej Góry. W sezonie Dębki ożywają, przyjmując turystów nawet pięciokrotnie więcej niż stałych mieszkańców. Od zawsze ludzie tam żyli "z morza", współegzystując z nim pokojowo. Rybacy wypływali w morze, a kobiety szyły i łatały sieci. Dzieci pomagały w suszarniach ryb. Jednak ten sielski obraz nie byłby prawdziwy, gdyby nie wspomnieć o tych, którzy wyszli w morze, wypłynęli i nigdy nie wrócili!

Takim właśnie ludziom morza poświęcony jest obelisk marynarzy, na którym umieszczono wielką kotwicę. Nie sposób go nie zauważyć, stoi bowiem przy głównej promenadzie Dębek, prowadzącej na plażę.Mimo beztroskiego wypoczynku, często turyści odwiedzający Dębki zatrzymują się przy obelisku upamiętniającym tych, którzy oddali życie morzu.

Obelisk marynarzy
ul. Plażowa, DębkiDębki noclegi

Dębki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dębki
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki obeliski
54°49'47N, 18°5'19E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

paweł rosiński

zawsze z nostalgią będę wspominał dzikie pole namiotowe "Bereszowisko" i czasy gdy nie było jeszcze takiej nawały turystów w tej przepieknej dziurze rybackiej, pozdrowienia dla wszystkich warszawiaków.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021