Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dębki to niewielka letniskowa miejscowość nadbałtycka, leżąca na zachód od Jastrzębiej Góry. W sezonie Dębki ożywają, przyjmując turystów nawet pięciokrotnie więcej niż stałych mieszkańców. Od zawsze ludzie tam żyli "z morza", współegzystując z nim pokojowo. Rybacy wypływali w morze, a kobiety szyły i łatały sieci. Dzieci pomagały w suszarniach ryb. Jednak ten sielski obraz nie byłby prawdziwy, gdyby nie wspomnieć o tych, którzy wyszli w morze, wypłynęli i nigdy nie wrócili!Takim właśnie ludziom morza poświęcony jest obelisk marynarzy, na którym umieszczono wielką kotwicę. Nie sposób go nie zauważyć, stoi bowiem przy głównej promenadzie Dębek, prowadzącej na plażę.

Mimo beztroskiego wypoczynku, często turyści odwiedzający Dębki zatrzymują się przy obelisku upamiętniającym tych, którzy oddali życie morzu.

Obelisk marynarzy
ul. Plażowa, DębkiDębki noclegi

Dębki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
paweł rosiński Krajtroter 5342 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-07-06 na

zawsze z nostalgią będę wspominał dzikie pole namiotowe "Bereszowisko" i czasy gdy nie było jeszcze takiej nawały turystów w tej przepieknej dziurze rybackiej, pozdrowienia dla wszystkich warszawiaków.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020