Najstarszy dom rybacki w Gdyni, mokunka

Najstarszy dom rybacki w Gdyni

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W centrum Gdyni, otoczona budynkami z wielkiej płyty, w sąsiedztwie nowych biurowców, przetrwała w prawie niezmienionej formie chata rybacka z 1890 roku. To niewielki parterowy dom, z kamienną podłogą i drewnianymi maleńkimi okienkami. Znajduje się prawie na dawnej granicy Gdyni i Oksywia, które jeszcze przed 100 laty były leżącymi tuż obok wioskami rybackimi.

Dom ów objęty obecnie ochroną przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków to dziś niewielka, klimatyczna knajpka o nazwie Cafe Strych. Jej wyposażenie to historia Gdyni „zaklęta”, w fotach i w zgromadzonych sprzętach. Jest co oglądać i to gratisowo. Nikt nikogo nie zmusza do zamówienia czegokolwiek w lokalu. Można się tu poczuć jak w interesującym muzeum, gdzie można odwiedzać ekspozycje w dwóch salkach na parterze oraz jednej na niewysokim strychu.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Wspieraj nas lajkując, komentując i udostępniając materiały na naszym i Instagramie
Pięknie dziękujemy!

Na elewacji domu, widnieje info, iż to obiekt zabytkowy oraz dokładny jego opis i historia. Wchodząc tu cofamy się w czasie. Rewelacyjny jest odbiór zgromadzonych pamiątek we wnętrzach tej dawnej rybackiej chaty. Położony jest ów domek na Placu Kaszubskim. Lepiej jednak dotrzeć od ul. Żeromskiego, po pierwsze jest go łatwiej odszukać w "miejskiej dżungli” po drugie jest gdzie zaparkować. Będąc w Gdyni nie wolno go pominąć, to jeden z ocalałych najstarszych domków z XIX wieku.

Najstarszy dom w Gdyni - Cafe Strych
Plac Kaszubski/ul. Żeromskiego, Gdynia

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gdynia
Normalna
zabytki kawiarnie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022