Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Najstarszy dom rybacki w Gdyni, mokunka

Najstarszy dom rybacki w Gdyni

(4.7 głosów: 3)

W centrum Gdyni, otoczona budynkami z wielkiej płyty, w sąsiedztwie nowych biurowców, przetrwała w prawie niezmienionej formie chata rybacka z 1890 roku. To niewielki parterowy dom, z kamienną podłogą i drewnianymi maleńkimi okienkami. Znajduje się prawie na dawnej granicy Gdyni i Oksywia, które jeszcze przed 100 laty były leżącymi tuż obok wioskami rybackimi.Dom ów objęty obecnie ochroną przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków to dziś niewielka, klimatyczna knajpka o nazwie Cafe Strych. Jej wyposażenie to historia Gdyni „zaklęta”, w fotach i w zgromadzonych sprzętach. Jest co oglądać i to gratisowo. Nikt nikogo nie zmusza do zamówienia czegokolwiek w lokalu. Można się tu poczuć jak w interesującym muzeum, gdzie można odwiedzać ekspozycje w dwóch salkach na parterze oraz jednej na niewysokim strychu.

Na elewacji domu, widnieje info, iż to obiekt zabytkowy oraz dokładny jego opis i historia. Wchodząc tu cofamy się w czasie. Rewelacyjny jest odbiór zgromadzonych pamiątek we wnętrzach tej dawnej rybackiej chaty. Położony jest ów domek na Placu Kaszubskim. Lepiej jednak dotrzeć od ul. Żeromskiego, po pierwsze jest go łatwiej odszukać w "miejskiej dżungli” po drugie jest gdzie zaparkować. Będąc w Gdyni nie wolno go pominąć, to jeden z ocalałych najstarszych domków z XIX wieku.Najstarszy dom w Gdyni - Cafe Strych
Plac Kaszubski/ul. Żeromskiego, Gdynia

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Muzea i skanseny
Normalna
zabytki kawiarnie
54°31'24N, 18°32'38E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację