Najstarszy dom rybacki w Gdyni, mokunka

Najstarszy dom rybacki w Gdyni

(4.7 głosów: 3)

W centrum Gdyni, otoczona budynkami z wielkiej płyty, w sąsiedztwie nowych biurowców, przetrwała w prawie niezmienionej formie chata rybacka z 1890 roku. To niewielki parterowy dom, z kamienną podłogą i drewnianymi maleńkimi okienkami. Znajduje się prawie na dawnej granicy Gdyni i Oksywia, które jeszcze przed 100 laty były leżącymi tuż obok wioskami rybackimi.Dom ów objęty obecnie ochroną przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków to dziś niewielka, klimatyczna knajpka o nazwie Cafe Strych. Jej wyposażenie to historia Gdyni „zaklęta”, w fotach i w zgromadzonych sprzętach. Jest co oglądać i to gratisowo. Nikt nikogo nie zmusza do zamówienia czegokolwiek w lokalu. Można się tu poczuć jak w interesującym muzeum, gdzie można odwiedzać ekspozycje w dwóch salkach na parterze oraz jednej na niewysokim strychu.

Na elewacji domu, widnieje info, iż to obiekt zabytkowy oraz dokładny jego opis i historia. Wchodząc tu cofamy się w czasie. Rewelacyjny jest odbiór zgromadzonych pamiątek we wnętrzach tej dawnej rybackiej chaty. Położony jest ów domek na Placu Kaszubskim. Lepiej jednak dotrzeć od ul. Żeromskiego, po pierwsze jest go łatwiej odszukać w "miejskiej dżungli” po drugie jest gdzie zaparkować. Będąc w Gdyni nie wolno go pominąć, to jeden z ocalałych najstarszych domków z XIX wieku.Najstarszy dom w Gdyni - Cafe Strych
Plac Kaszubski/ul. Żeromskiego, Gdynia

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Muzea i skanseny
Normalna
zabytki kawiarnie
54°31'24N, 18°32'38E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021