Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W centrum Gdyni, otoczona budynkami z wielkiej płyty, w sąsiedztwie nowych biurowców, przetrwała w prawie niezmienionej formie chata rybacka z 1890 roku. To niewielki parterowy dom, z kamienną podłogą i drewnianymi maleńkimi okienkami. Znajduje się prawie na dawnej granicy Gdyni i Oksywia, które jeszcze przed 100 laty były leżącymi tuż obok wioskami rybackimi.Dom ów objęty obecnie ochroną przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków to dziś niewielka, klimatyczna knajpka o nazwie Cafe Strych. Jej wyposażenie to historia Gdyni „zaklęta”, w fotach i w zgromadzonych sprzętach. Jest co oglądać i to gratisowo. Nikt nikogo nie zmusza do zamówienia czegokolwiek w lokalu. Można się tu poczuć jak w interesującym muzeum, gdzie można odwiedzać ekspozycje w dwóch salkach na parterze oraz jednej na niewysokim strychu.

Na elewacji domu, widnieje info, iż to obiekt zabytkowy oraz dokładny jego opis i historia. Wchodząc tu cofamy się w czasie. Rewelacyjny jest odbiór zgromadzonych pamiątek we wnętrzach tej dawnej rybackiej chaty. Położony jest ów domek na Placu Kaszubskim. Lepiej jednak dotrzeć od ul. Żeromskiego, po pierwsze jest go łatwiej odszukać w "miejskiej dżungli” po drugie jest gdzie zaparkować. Będąc w Gdyni nie wolno go pominąć, to jeden z ocalałych najstarszych domków z XIX wieku.

Najstarszy dom w Gdyni - Cafe Strych
Plac Kaszubski/ul. Żeromskiego, GdyniaGdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020