Muzeum Ziemi w Poznaniu

Muzeum Ziemi UAM w Poznaniu działa od 2009 roku przy Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Muzeum może się poszczycić bogatą kolekcją skał i minerałów z Polski oraz całego świata.Na szczególną uwagę zasługuje tu bogata kolekcja meteorytów, w tym największy okaz znaleziony w Polsce, ważący 261 kg.

Muzeum Ziemi opiekuje się również Lapidarium UAM, w którym zebrano obiekty naturalne (wapienie, słupy bazaltowe) i przetworzone kulturowo (kamienie młyńskie, fragmenty budynków, marmurowe płyty). Często pokazane są tu fragmenty budowli sprzed renowacji lub już nieistniejących.Muzeum Ziemi
ul. Dzięgielowa 27, Poznań
tel. 61/ 829-63-50
muziem@amu.edu.pl
http://muzeumziemi.amu.edu.pl
Godziny zwiedzania: środy 10.00-14.00
Bilety: wstęp bezpłatny

  

Pierwotny autor treści: Barbara Michalewska

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Poznań
Muzea i skanseny
Normalna
muzea muzea geologiczne
52°27'56N, 16°56'32E
06 październik 2015
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację