Muzeum Ziemi Piskiej znajduje się w pięknym i okazałym Ratuszu na Rynku w Piszu. Ma tu swoją siedzibę od 1985 roku, a wcześniej w tym miejscu funkcjonowała restauracja i areszt miejski. Muzeum miejskie istniało w Piszu już przed II wojną światową, jego zbiory jednak całkowicie zaginęły. Obecne Muzeum Ziemi Piskiej powstało w 1969 roku z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Piskiej.

Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu
Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu

Zbiory Muzeum Ziemi Piskiej obejmują bogatą kolekcję fauny i flory występującej w Puszczy Piskiej oraz eksponaty archeologiczne, etnograficzne i historyczne z miasta i regionu.

Muzeum Ziemi Piskiej
plac Daszyńskiego 7, Pisz
tel. 87/ 423-22-64Pisz noclegi

Pisz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021