Muzeum Ziemi Piskiej, Danusia

Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu

(5 głosów: 5)

Muzeum Ziemi Piskiej znajduje się w pięknym i okazałym Ratuszu na Rynku w Piszu. Ma tu swoją siedzibę od 1985 roku, a wcześniej w tym miejscu funkcjonowała restauracja i areszt miejski. Muzeum miejskie istniało w Piszu już przed II wojną światową, jego zbiory jednak całkowicie zaginęły. Obecne Muzeum Ziemi Piskiej powstało w 1969 roku z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Piskiej.

Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu, Danusia
Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu, Danusia

Zbiory Muzeum Ziemi Piskiej obejmują bogatą kolekcję fauny i flory występującej w Puszczy Piskiej oraz eksponaty archeologiczne, etnograficzne i historyczne z miasta i regionu.Muzeum Ziemi Piskiej
plac Daszyńskiego 7, Pisz
tel. 87/ 423-22-64

Pisz noclegi

Pisz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pisz
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
53°37'41N, 21°48'28E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021