Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, LeonPiccolo

Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince

(4.7 głosów: 9)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Obóz zagłady w Treblince leżącej pomiędzy Warszawą i Białymstokiem, wybudowany został przez Niemców w połowie 1942 roku, obok istniejącego w pobliżu karnego obozu pracy.Obóz w Treblince powstał w ramach „Akcji Reinhard”, mającej na celu fizyczną likwidację ludności żydowskiej. Zajmował 17 ha powierzchni i otoczono go wysokim ogrodzeniem z drutu kolczastego.

Załoga obozu składała się z 30 do 40 Niemców oraz Austriaków, którzy zarządzalli obozem oraz kompanii strażników czyli około 100 osób głównie pochodzenia ukraińskiego.W obozie Treblinka II zginęło około 800 tys. osób. Pod względem liczby ofiar był to drugi po Auschwitz-Birkenau obóz zagłady funkcjonujący w okupowanej Europie podczas II wojny światowej.

W obozie w Treblince zginął Janusz Korczak. To pseudonim literacki, podobnie jak Stary Doktor. Właściwie nazywał się Henryk Goldszmit i jako Żyd-Polak czynnie działał dla obu tych społeczności. W getcie w Warszawie prowadził Dom Sierot i choć miał szansę opuszczenia getta, pozostał ze swymi wychowankami i towarzyszył im w ostatniej drodze do obozu w Treblince, gdzie zginął z nimi w 1942 roku.Obóz w Treblince - Muzeum Walki i Męczeństwa
Oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach
Kosów Lacki
tel. 25/ 781-16-58, 606-985-414
sekretariat@muzeumtreblinka.eu
www.treblinka-muzeum.eu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–18:30
  • wtorek: 09:00–18:30
  • środa: 09:00–18:30
  • czwartek: 09:00–18:30
  • piątek: 09:00–18:30
  • sobota: 09:00–18:30
  • niedziela: 09:00–18:30

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Muzea i skanseny
Normalna
muzea obozy zagłady
52°37'54N, 22°3'6E
21 czerwiec 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację