Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, LeonPiccolo

Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince

(4.7 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Obóz zagłady w Treblince leżącej pomiędzy Warszawą i Białymstokiem, wybudowany został przez Niemców w połowie 1942 roku, obok istniejącego w pobliżu karnego obozu pracy.

Obóz w Treblince powstał w ramach „Akcji Reinhard”, mającej na celu fizyczną likwidację ludności żydowskiej. Zajmował 17 ha powierzchni i otoczono go wysokim ogrodzeniem z drutu kolczastego.Załoga obozu składała się z 30 do 40 Niemców oraz Austriaków, którzy zarządzalli obozem oraz kompanii strażników czyli około 100 osób głównie pochodzenia ukraińskiego.

W obozie Treblinka II zginęło około 800 tys. osób. Pod względem liczby ofiar był to drugi po Auschwitz-Birkenau obóz zagłady funkcjonujący w okupowanej Europie podczas II wojny światowej.W obozie w Treblince zginął Janusz Korczak. To pseudonim literacki, podobnie jak Stary Doktor. Właściwie nazywał się Henryk Goldszmit i jako Żyd-Polak czynnie działał dla obu tych społeczności. W getcie w Warszawie prowadził Dom Sierot i choć miał szansę opuszczenia getta, pozostał ze swymi wychowankami i towarzyszył im w ostatniej drodze do obozu w Treblince, gdzie zginął z nimi w 1942 roku.

Obóz w Treblince - Muzeum Walki i Męczeństwa
Oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach
Kosów Lacki
tel. 25/ 781-16-58, 606-985-414
sekretariat@muzeumtreblinka.eu
www.treblinka-muzeum.euGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–18:30
  • wtorek: 09:00–18:30
  • środa: 09:00–18:30
  • czwartek: 09:00–18:30
  • piątek: 09:00–18:30
  • sobota: 09:00–18:30
  • niedziela: 09:00–18:30

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Podlasie
Normalna
muzea obozy zagłady
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022