Muzeum Volkswagena w Pępowie, Joanna

Muzeum Volkswagena w Pępowie

(3.8 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Prywatne Muzeum Volkswagena w Pępowie koło Gdańska prowadzone jest przez rodzinę, w której zamiłowanie do tej marki samochodów przechodzi z pokolenia na pokolenie. Pasja przekształciła się w Muzeum w latach 90. XX wieku, gdy udało się stworzyć odpowiednie warunki do garażowania samochodów oraz warsztat.

Zgromadzonych zostało tu ponad 50 zabytkowych samochodów, głównie Volkswagenów. W skład kolekcji wchodzą m.in. słynne Garbusy, Ogórki, a także oryginalny Kubelwagen. Jak podkreśla właściciel, nawet najstarsze auta są w pełni sprawne, w każdej chwili mogłyby wyruszyć w drogę. Ponadto w muzeum prezentowana jest kolekcja modeli samochodów w skali od 1:64 do 1:18, licząca ponad 1000 eksponatów.Muzeum w Pępowie przyciąga nie tylko miłośników Volkswagena i właścicieli innych zabytkowych samochodów, ale także wielu turystów. Jest częścią Galerii Pępowo, oferującej ponadto noclegi, organizację szkoleń, serwis Volkswagena i wynajem niebanalnych samochodów np. na wesela.

Muzeum Volkswagena - Galeria Pępowo
ul. Armii Krajowej 50, Pępowo
tel. 58/ 681-82-05, 604-704-050
info@vwmuzeum.pl
www.vwmuzeum.pl
Zwiedzanie: 1 V-30 IX codziennie 10.00-18.00, poza sezonem codziennie 12.00-17.00
Bilety: normalny 15 zł, ulgowy dla dzieci 7 zł, ulgowy dla starszych 12 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Cichutka
Dla pasjonatów to niezła gratka, ale dla zwykłej osoby która myśli że coś ciekawego to nie warto. Bilet drogi za nic prawie. W każdym garażu ścisk i nawet nie można dotykać eksponatów, bo ktoś za każdym razem za tobą stoi czy czegoś nie dotkniesz.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022