Muzeum Ściśle Tajne w Tryszczynie

Muzeum Ściśle Tajne w Tryszczynie

Muzeum Ściśle Tajne
ul. Boczna 5, Tryszczyn
tel. 697-936-836
https://www.facebook.com/muzeumscisletajne

53°13'30" N, 17°55'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Dwupiętrowy dom z czerwoną dachówką, obok murowany garaż z bramą wjazdową. Wokół nic, co wyróżniałoby to miejsce. To złudne wrażenie świadczy o udanym kamuflażu. W 1958 roku rozpoczęła się tu budowa ściśle tajnego podziemnego centrum dowodzenia. Ponad 4 m pod ziemią znajduje się 50 pomieszczeń o łącznej powierzchni 500 m2. Pełne elektroniki i skomplikowanych urządzeń miejsce przez lata utrzymywane było w pełnej gotowości do przyjęcia sztabu kryzysowego bydgoskiego urzędu wojewódzkiego. Dziś mieści muzeum, czynne w czasie wakacji, a w innych terminach po rezerwacji telefonicznej.Uwaga: w schronie panuje stała temperatura około 13 stopni C. Pamiętajcie, by wziąć ze sobą ciepłe ubrania.Bydgoszcz noclegi

Bydgoszcz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
aneta_bydgoszcz smolenska Zapaleniec 400 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020