Muzeum Obrony Wybrzeża, mokunka

Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu

(4.6 głosów: 55)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Obrony Wybrzeża powstało na rozległym terenie leśnym, położonym tuż przy wjeździe na Hel. To miejsce, które powinien odwiedzić każdy mężczyna przybyły w te strony!W Muzeum mającym formę Skansenu prezentowane są eksponaty militarne związane z 1939 rokiem, z historią obrony Polski przed hitlerowcami. Są tu również dwa wyremontowane działa niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej "Schleswig Holstein".

, mokunka
, mokunka

Eksponaty militarne na Helu

Jeśli pasjonujesz się militariami, na pewno znajdziesz tu wiele interesujących obiektów - pojazdów, samochodów opancerzonych, gąsienicowych, motocykli, dział, broni itp. Szczegóły techniczne poszczególnych rodzajów broni czy różnorodnej techniki wojskowej przedstawione są na tabliczkach informacyjnych przy każdym eksponacie. Dodatkowo przy wielu z nich można posłuchać odtwarzanej z multimediów opowieści gdzie były użyte i jaka była ich rola podczas II wojny światowej.

We wnętrzach obiektów znajdują się stałe wystawy i eksponaty nawiązujące do historii militarnej Rejonu Umocnionego Hel. Jako, że Hel jest otoczony z trzech stron wodami morza, nie brakuje tu eksponatów Polskiej Marynarki Wojennej. Warto obejrzeć całą ekspozycję, zarówno w budynkach muzealnych, dawnych bunkrach czy na wolnym powietrzu. To cześć naszej nie zawsze łatwej historii.Muzeum Obrony Wybrzeża
ul. Helska 16, Hel
tel. 58/ 675-74-88
mow@helmuzeum.pl
www.helmuzeum.pl

, mokunka
Muzeum Obrony Wybrzeża, mokunka
Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu, mokunka
, mokunka
Hel, mokunka
, mokunka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:00–10:15

Hel noclegi

Hel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Hel
Muzea i skanseny
Normalna
muzea muzea militarne
54°37'23N, 18°48'4E
13 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację