Muzeum Obrony Wybrzeża, mokunka

Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu

(4.6 głosów: 54)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Obrony Wybrzeża powstało na rozległym terenie leśnym, położonym tuż przy wjeździe na Hel. To miejsce, które powinien odwiedzić każdy mężczyna przybyły w te strony!

W Muzeum mającym formę Skansenu prezentowane są eksponaty militarne związane z 1939 rokiem, z historią obrony Polski przed hitlerowcami. Są tu również dwa wyremontowane działa niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej "Schleswig Holstein".

Muzeum Obrony Wybrzeża Hel, mokunka
Muzeum Obrony Wybrzeża Hel, mokunka


Eksponaty militarne na Helu

Jeśli pasjonujesz się militariami, na pewno znajdziesz tu wiele interesujących obiektów - pojazdów, samochodów opancerzonych, gąsienicowych, motocykli, dział, broni itp. Szczegóły techniczne poszczególnych rodzajów broni czy różnorodnej techniki wojskowej przedstawione są na tabliczkach informacyjnych przy każdym eksponacie. Dodatkowo przy wielu z nich można posłuchać odtwarzanej z multimediów opowieści gdzie były użyte i jaka była ich rola podczas II wojny światowej.

We wnętrzach obiektów znajdują się stałe wystawy i eksponaty nawiązujące do historii militarnej Rejonu Umocnionego Hel. Jako, że Hel jest otoczony z trzech stron wodami morza, nie brakuje tu eksponatów Polskiej Marynarki Wojennej. Warto obejrzeć całą ekspozycję, zarówno w budynkach muzealnych, dawnych bunkrach czy na wolnym powietrzu. To cześć naszej nie zawsze łatwej historii.

Muzeum Obrony Wybrzeża
ul. Helska 16, Hel
tel. 58/ 675-74-88
mow@helmuzeum.pl
www.helmuzeum.pl

, mokunka
, mokunka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:00–10:15

Hel noclegi

Hel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, mokunka
Muzeum Obrony Wybrzeża, mokunka
Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu, mokunka
, mokunka
Hel, mokunka
, mokunka
Hel
Normalna
muzea muzea militarne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022