Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°37'23" N, 18°48'4" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:00–10:15

Muzeum Obrony Wybrzeża powstało na rozległym terenie leśnym, położonym tuż przy wjeździe na Hel. To miejsce, które powinien odwiedzić każdy mężczyna przybyły w te strony!W Muzeum mającym formę Skansenu prezentowane są eksponaty militarne związane z 1939 rokiem, z historią obrony Polski przed hitlerowcami. Są tu również dwa wyremontowane działa niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej "Schleswig Holstein".

Muzeum Obrony Wybrzeża Hel
Muzeum Obrony Wybrzeża Hel

Eksponaty militarne na Helu

Jeśli pasjonujesz się militariami, na pewno znajdziesz tu wiele interesujących obiektów - pojazdów, samochodów opancerzonych, gąsienicowych, motocykli, dział, broni itp. Szczegóły techniczne poszczególnych rodzajów broni czy różnorodnej techniki wojskowej przedstawione są na tabliczkach informacyjnych przy każdym eksponacie. Dodatkowo przy wielu z nich można posłuchać odtwarzanej z multimediów opowieści gdzie były użyte i jaka była ich rola podczas II wojny światowej.

We wnętrzach obiektów znajdują się stałe wystawy i eksponaty nawiązujące do historii militarnej Rejonu Umocnionego Hel. Jako, że Hel jest otoczony z trzech stron wodami morza, nie brakuje tu eksponatów Polskiej Marynarki Wojennej. Warto obejrzeć całą ekspozycję, zarówno w budynkach muzealnych, dawnych bunkrach czy na wolnym powietrzu. To cześć naszej nie zawsze łatwej historii.

Muzeum Obrony Wybrzeża
ul. Helska 16, Hel
tel. 58/ 675-74-88
mow@helmuzeum.pl
www.helmuzeum.pl

Muzeum Obrony Wybrzeża


Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu Hel

Hel noclegi

Hel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Empire by Renters
Haga 2 by Renters
Helski Domek

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020