Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Wisła
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Śląskie
2016-02-23
2020-01-28 13:46
49°39'34" N, 18°51'26" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Będąc w Wiśle warto zaplanować odwiedziny w Muzeum Narciarstwa. Choć jest ono mało znane, jednak bardzo ciekawe, z dużą ilością eksponatów.Muzeum Narciarstwa w Wiśle znajduje się tuż za DW Ziemowit, niedaleko dworca PKP, praktycznie przy Bulwarze Księżycowym, nad rzeką Wisłą. Warto tu dotrzeć, bo oprócz pamiątek związanych z narciarstwem (najstarsze mają ponad 100 lat), na dworze przed ową "narciarnią" jest fajny skansen maszyn i narzędzi, nie tak dawno jeszcze używanych w beskidzkich wiejskich gospodarstwach. Eksponaty są bardzo ciekawe.

Muzeum Narciarstwa
Muzeum Narciarstwa


Zachęcające jest też to, że do wiślańskiego Muzeum Narciarstwa jest wstęp gratis!

Muzeum Narciarstwa w Wiśle
ul. Wodna 3, Wisła
tel. 33/ 855-15-19
Wstęp wolny
Strona internetowa muzem

Muzeum Narciarstwa w Wiśle
Narciarnia Wisła
Muzeum Narciarstwa Wisła

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020