Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Muzeum na stacji kolejowej w Rudach, mokunka

Muzeum na stacji kolejowej w Rudach

(4.6 głosów: 10)
Oceń i napisz opinię

Nowe Muzeum na stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach to ciekawe miejsce, a do tego oferujące bezpłatne zwiedzanie.Muzeum powstało przy dawnej lokomotywowni, w budynku kolejowych warsztatów naprawczych. Kilka pomieszczeń ekspozycyjnych jest wyjątkowo interesujących. Zobaczyć tu można nawet zaaranżowane biuro i mieszkanie dawnego zawiadowcy, odtworzone ze wszystkimi szczegółami i z autentycznymi sprzętami.

Wszędzie można wchodzić, wszystkiego dotknąć i o wszystko zapytać. Obsługa w Muzeum demonstruje sprzęty, które, mimo upływu lat, w większości działają. Maszyna do pisania i patefon z okresu międzywojennego, jak najbardziej nadają się do eksploatacji 🙂Są tu również karabiny z okresu II wojny światowej, mundury czy dawna centrala telefoniczna w drewnianej obudowie. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, które warto odwiedzić będąc w Rudach niedaleko Raciborza. Niedaleko stoi też wspaniały kompleks cystersów z Sanktuarium w Rudach.

Muzeum
ul. Szkolna, Rudy
www.kolejkarudy.pl
Bilety: Zwiedzanie bezpłatneGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Rudy noclegi

Rudy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rudy
Muzea i skanseny
Mniej istotna
muzea muzea kolejowe
50°11'24N, 18°27'51E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację