Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum na stacji kolejowej w Rudach

Muzeum na stacji kolejowej w Rudach
50°11'24" N, 18°27'51" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Nowe Muzeum na stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach to ciekawe miejsce, a do tego oferujące bezpłatne zwiedzanie.Muzeum powstało przy dawnej lokomotywowni, w budynku kolejowych warsztatów naprawczych. Kilka pomieszczeń ekspozycyjnych jest wyjątkowo interesujących. Zobaczyć tu można nawet zaaranżowane biuro i mieszkanie dawnego zawiadowcy, odtworzone ze wszystkimi szczegółami i z autentycznymi sprzętami.Wszędzie można wchodzić, wszystkiego dotknąć i o wszystko zapytać. Obsługa w Muzeum demonstruje sprzęty, które, mimo upływu lat, w większości działają. Maszyna do pisania i patefon z okresu międzywojennego, jak najbardziej nadają się do eksploatacji 🙂

Są tu również karabiny z okresu II wojny światowej, mundury czy dawna centrala telefoniczna w drewnianej obudowie. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, które warto odwiedzić będąc w Rudach niedaleko Raciborza. Niedaleko stoi też wspaniały kompleks cystersów z Sanktuarium w Rudach.

Muzeum
ul. Szkolna, Rudy
www.kolejkarudy.pl
Bilety: Zwiedzanie bezpłatneRudy noclegi

Rudy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128507 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020