Muzeum na stacji kolejowej w Rudach

Muzeum na stacji kolejowej w Rudach

Nowe Muzeum na stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach to ciekawe miejsce, a do tego oferujące bezpłatne zwiedzanie.Muzeum powstało przy dawnej lokomotywowni, w budynku kolejowych warsztatów naprawczych. Kilka pomieszczeń ekspozycyjnych jest wyjątkowo interesujących. Zobaczyć tu można nawet zaaranżowane biuro i mieszkanie dawnego zawiadowcy, odtworzone ze wszystkimi szczegółami i z autentycznymi sprzętami.

Wszędzie można wchodzić, wszystkiego dotknąć i o wszystko zapytać. Obsługa w Muzeum demonstruje sprzęty, które, mimo upływu lat, w większości działają. Maszyna do pisania i patefon z okresu międzywojennego, jak najbardziej nadają się do eksploatacji 🙂Są tu również karabiny z okresu II wojny światowej, mundury czy dawna centrala telefoniczna w drewnianej obudowie. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, które warto odwiedzić będąc w Rudach niedaleko Raciborza. Niedaleko stoi też wspaniały kompleks cystersów z Sanktuarium w Rudach.

Muzeum
ul. Szkolna, Rudy
www.kolejkarudy.pl
Bilety: Zwiedzanie bezpłatneGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Rudy noclegi

Rudy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację