Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Muzeum misyjno-ornitologiczne w Kodniu, Joanna

Muzeum misyjno-ornitologiczne w Kodniu

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Muzeum misyjno-ornitologiczne mieści się na terenie klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kodniu, w pobliżu bazyliki Św. Anny, która stanowi Sanktuarium MB Kodeńskiej. Jest to niewielkie, ale ciekawe muzeum o charakterze sakralno-przyrodniczym. Obejmuje ekspozycję ornitologiczną, etnograficzną i historyczną. W części ornitologicznej zwraca uwagę kolekcja gniazd i jaj ptasich. Część misyjną stanowią przedmioty przywiezione przez zakonników z różnych stron świata, głównie pamiątki, przedmioty codziennego użytku, instrumenty muzyczne i elementy strojów.Wystawa historyczna prezentuje eksponaty związane z historią sanktuarium i Kodnia np. różne wizerunki Matki Bożej Kodeńskiej, szaty i naczynia liturgiczne. Muzeum jest czynne codziennie, a opłata to dobrowolna ofiara.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Muzeum misyjno-ornitologiczne
ul. Rynek 1, Kodeń
tel. 83/ 375-41-19

GPS: 51°54'50N, 23°36'30E

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kodeń
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
51°54'50N, 23°36'30E
20 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację