Muzeum misyjno-ornitologiczne w Kodniu, Joanna

Muzeum misyjno-ornitologiczne w Kodniu

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum misyjno-ornitologiczne mieści się na terenie klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kodniu, w pobliżu bazyliki Św. Anny, która stanowi Sanktuarium MB Kodeńskiej. Jest to niewielkie, ale ciekawe muzeum o charakterze sakralno-przyrodniczym. Obejmuje ekspozycję ornitologiczną, etnograficzną i historyczną. W części ornitologicznej zwraca uwagę kolekcja gniazd i jaj ptasich. Część misyjną stanowią przedmioty przywiezione przez zakonników z różnych stron świata, głównie pamiątki, przedmioty codziennego użytku, instrumenty muzyczne i elementy strojów.

Wystawa historyczna prezentuje eksponaty związane z historią sanktuarium i Kodnia np. różne wizerunki Matki Bożej Kodeńskiej, szaty i naczynia liturgiczne. Muzeum jest czynne codziennie, a opłata to dobrowolna ofiara.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Muzeum misyjno-ornitologiczne
ul. Rynek 1, Kodeń
tel. 83/ 375-41-19

GPS: 51°54'50N, 23°36'30E

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kodeń
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
51°54'50N, 23°36'30E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022