Muzeum Kurpiowskie

Muzeum Kurpiowskie w Wachu

(4.3 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

Bursztynowa Kraina

Muzeum Kurpiowskie mieści się we wsi Wach koło Ostrołęki, w samym sercu Puszczy Kurpiowskiej, w połowie drogi między Kadzidłem a Myszyńcem, przy trasie 53 z Warszawy na Mazury.

Przy Muzeum powstała rekonstrukcja XIX-wiecznej kopalni bursztynu. Muzeum zgromadziło ponad 3 tys. eksponatów związnych z dawnym życiem Kurpiów. Są one podzielone na tematyczne działy: tkactwo , bursztyniarstwo , plecionkarstwo, stolarstwo, bartnictwo, strój czy stajnia.Turyści odwiedzający Muzeum zobaczą, jak wyglądało wydobywanie bursztynu na terenie Puszczy Zielonej. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw.

Imprezy w Muzeum Kurpiowskim

Majówka w Muzeum - 3 maj
Bajania Kurpiowskie - Przegląd Gadki Kurpiowskiej - ostatnia niedziela czerwca
Święto Bursztynu Kurpiowskiego - Mistrzostwa w Kopaniu Bursztynu Kurpiowskiego - trzecia niedziela wrześniaSpecjały regionalne

Muzeum organizuje też ogniska i biesiady kurpiowskie. Miejscowe specjały to: Piwo Kozicowe (bezalkoholowe), pierogi kurpiowskie z kapustą i grzybami, fafernuchy, swojski chleb ze smalcem, kiełbaska na ognisko, a tylko dla dorosłych – dobry napój kurpiowski.

Na miejscu można kupić wyroby kurpiowskie z bursztynu, z koronki frywolitkowej i szydełkowej oraz pisanki kurpiowskie, a także przepiękną biżuterię.Muzeum Kurpiowskie
Wach 14
tel. 607-676-356, 607-110-393
kurpiewach@wp.pl
www.muzeum.kurpie.com.pl
Czynne codziennie o każdej porze, po umówieniu telefonicznym

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–18:00
  • wtorek: 09:00–18:00
  • środa: 09:00–18:00
  • czwartek: 09:00–18:00
  • piątek: 09:00–18:00
  • sobota: 09:00–18:00
  • niedziela: 09:00–18:00
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Muzea i skanseny
Normalna
skanseny
53°18'16N, 21°24'6E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022