Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, mirosław

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

(4.6 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu od ponad 100 lat są gromadzone różne eksponaty związane z historią tego regionu czyli Górnego Śląska. Początki bytomskiego Muzeum sięgają 1910 roku, kiedy to grupa miłośników dziejów Bytomia założyła Bytomskie Towarzystwo Historyczno-Muzealne. Powstało wówczas niewielkie Muzeum, którego siedziba kilkukrotnie się zmieniała.

Dopiero w latach 1929-30 zbudowano nowy gmach Muzeum według projektu A. Stütza i H. Hatlera. Z powodu światowego kryzysu ekonomicznego powstała tylko jedna część projektowanej budowli. Zbiory Muzeum przeniesiono do nowej siedziby w 1931 roku, a oficjalne otwarcie Górnośląskiego Muzeum Krajowego - Oberschlesisches Landesmuseum miało miejsce 24 października 1932 roku. W 1950 roku placówka przyjęła nazwę Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. 



Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, zebranych w 7 działach:  Archeologii, Etnografii, Historii, Historii i Kultury Lwowa i Kresów Południowowschodnich, Przyrody i Sztuki. Muzeum posiada również specjalistyczną bibliotekę, gdzie odnależć można 50.000 woluminów. Muzeum Górnośląskie zajmuje dziś 3 budynki - dwuskrzydłowy gmach główny z 1930 roku, budynek byłego starostwa powiatu bytomskiego - tzw. "pałacyk" z lat 1899-1902 oraz niewielki budynek dawnego polskiego Domu Narodowego "UL".

Muzeum Górnośląskie
pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom
tel. 32/ 281-34-01
sekretariat@muzeum.bytom.pl 
www.muzeum.bytom.pl



Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 12:00–18:00
  • niedziela: 12:00–18:00

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022