Muzeum Geologiczne w Warszawie, Anna Rymarczyk

Muzeum Geologiczne w Warszawie

(4.6 głosów: 9)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Geologiczne w Warszawie powstało w 1919 roku, a mieści się w zabytkowym gmachu wybudowanym w latach 20-tych XX wieku, według projektu architekta Mariana Lalewicza.Na wystawie Muzeum znajdziemy mnóstwo skał i minerałów oraz skamieniałości. W głównej sali wystawowej umieszczono zmontowane szkielety mamuta włochatego  i nosorożca włochatego z Górnego Śląska, niedźwiedzia jaskiniowego z jaskiń ojcowskich, a także model niewielkiego dinozaura  - dilofozaura, który zamieszkiwał Góry Świętokrzyskie.

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego
ul. Rakowiecka 4 (wejście od ul. Wiśniowej), Warszawa
tel. 22/ 459-23-48
muzeum@pgi.gov.pl
http://geoportal.pgi.gov.pl/portal/page/portal/muzeum/Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:30
  • wtorek: 09:00–17:30
  • środa: 09:00–17:30
  • czwartek: 09:00–17:30
  • piątek: 09:00–17:30
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:00–15:00

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Muzea i skanseny
Ważna
muzea
52°12'33N, 21°0'48E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021