Warszawa
Muzea i skanseny
muzea
Ważna
Mazowieckie
2016-10-02
2020-01-28 13:46
52°12'33" N, 21°0'48" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Geologiczne w Warszawie powstało w 1919 roku, a mieści się w zabytkowym gmachu wybudowanym w latach 20-tych XX wieku, według projektu architekta Mariana Lalewicza.Na wystawie Muzeum znajdziemy mnóstwo skał i minerałów oraz skamieniałości. W głównej sali wystawowej umieszczono zmontowane szkielety mamuta włochatego  i nosorożca włochatego z Górnego Śląska, niedźwiedzia jaskiniowego z jaskiń ojcowskich, a także model niewielkiego dinozaura  - dilofozaura, który zamieszkiwał Góry Świętokrzyskie.

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego
ul. Rakowiecka 4 (wejście od ul. Wiśniowej), Warszawa
tel. 22/ 459-23-48
muzeum@pgi.gov.pl
http://geoportal.pgi.gov.pl/portal/page/portal/muzeum/

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Rymarczyk Krajtroter 5005 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021