Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Fryderyk Chopin przyszedł na świat w dworku w Żelazowej Woli, który należał do hrabiów Skarbków. Jego matka była spokrewniona ze Skarbkami, a ojciec był u nich guwernerem. Mieszkanie Chopinów mieściło się w oficynie dworku.Kiedy Fryderyk miał 7 miesięcy, Chopinowie przenieśli się na stałe do Warszawy. Jednak to właśnie Żelazowa Wola jest najbardziej kojarzona z Chopinem i jego dzieciństwem. Jest też najczęściej odwiedzanym miejscem z nim związanym.

W oficynie dworku powstało Muzeum, w którym zaaranżowano mieszkanie Chopinów. Kolejne ekspozycje przywołują na myśl miejsca związane z domem rodzinnym kompozytora - piekarnia, alkierz, sypialnia, jadalnia. Dworek można zwiedzać indywidualnie z audioprzewodnikiem. W każdym wnętrzu oraz na zewnątrz zwiedzającym towarzyszy delikatna muzyka Chopina. Muzeum obejmuje również park.

Dom urodzenia Fryderyka Chopina
Żelazowa Wola 15, Sochaczew
tel. 46/ 863-33-00
chopin.museumŻelazowa Wola noclegi

Żelazowa Wola to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-10 na

Dworek Chopina jest miejscem pelnym uroku. Muzyka mistrza lączy się z czarem szlacheckiej siedziby i pięknym mazowieckim krajobrazem.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020