Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich

Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich

Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich powstało w 1988 roku. Było to możliwe dzięki prywatnym, bardzo bogatym i cennym zbiorom związanym z walkami o niepodległość w Lipcach i okolicach.Eksponaty zgromadzono w dwóch salach, gdzie można oglądać umundurowanie, broń i osobiste pamiątki po żołnierzach ruchu oporu i regularnych oddziałów. Trzecia sala poświęcona jest pamiątkom związanym z Wojskiem Polskim w czasie pokoju, po 1945 roku.

Część eksponatów Muzeum można zobaczyć na wystawie plenerowej obok muzeum. Wiele pamiątek wciąż czeka na rozbudowanie muzeum.

Muzeum Czynu Zbrojnego
ul. Reymonta 22, Lipce Reymontowskie
tel. 604-623-891Lipce Reymontowskie noclegi

Lipce Reymontowskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021