Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu

(4.8 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Akademia Lubrańskiego

Akademia Lubrańskiego w Poznaniu to szkoła założona w 1519 roku przez biskupa Jana Lubrańskiego. Była ona uważna za pierwszą na ziemiach polskich tego typu instytucję, która kształciła w duchu renesansowego humanizmu. Przez 260 lat swego istnienia, Akademia wychowała wielu wybitnych absolwentów, m.in. Klemensa Janickiego, Józefa Strusia czy Jana Śniadeckiego.Muzeum Archidiecezjalne

Gmach szkoły wzniesiono w latach 1518-30 i przez stulecia przechodził on liczne przebudowy. Dziś w dawnym gmachu Akademii Lubrańskiego na Ostrowie Tumskim mieści się Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu, z bogatą wystawą obrazów o tematyce religijnej, kielichów, monstrancji i pamiątek. Najcenniejszym eksponatem jest tu tzw. miecz Św. Piotra - miecz, który pierwszy polski biskup misyjny Jordan otrzymał od papieża. Według Jana Długosza mieczem tym Św. Piotr odciął ucho Malchiaszowi w Ogrodzie Oliwnym. Przy Muzeum powstał niedawno Rezerwat Archeologiczny z odkopanym wałem grodziska z X wieku.

Akademia Lubrańskiego - Muzeum Archidiecezjalne
ul. J. Lubrańskiego 1, Poznań
tel.  61/ 852-61-95
muzeum@archpoznan.pl
www.muzeum.poznan.pl
Godziny zwiedzania: wt-pt 10.00-17.00, sb 9.00-15.00, nd i pn nieczynne
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 12 zł 

Pierwotny autor treści: Barbara MichalewskaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 09:00–15:00
  • niedziela: Zamknięte

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
52°24'45N, 16°56'49E
25 sierpień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację