Mury obronne w Dzierżoniowie, mokunka

Mury obronne w Dzierżoniowie

(4.4 głosów: 13)

Mury obronne w Dzierżoniowie liczą ponad 700 lat! Powstały bowiem pod koniec XIII wieku, a nakazał je wybudować książe Bolko. Mury w Dzierżoniowie mają taką charakterystyczną cechę, iż są jakby podwójne. Sporo w nich przejść i baszt, których było pierwotnie 30, a do dziś zachowało się 21.Niegdyś do miasta prowadziły cztery bramy - Wrocławska, Świdnicka, Ząbkowicka i Wodopojowa, niestety nie zachowały się one do dnia dzisiejszego.

Mury były rozbudowywane, gdy miasto powiększało swe granice. Powstawały tez fosy i okopy. Dziś to obszar pięknego parku Miejskiego rozpościerającego się wzdłuż murów obronnych. Mury i baszty w wielu miejscach mają różną wysokość, ale są w dość dobrym stanie. Przeszły renowację już w okresie międzywojennym, a później w latach 60-tych XX wieku. Obecnie Dzierżoniów pozyskał fundusze unijne na renowację zabytków, w tym murów i baszt.Wiele baszt, przejść i portali murów obronnych ozdobione są herbami dawnych rzemieślników, aniołami czy laurami. Nie brakuje tez wizerunku Św. Jerzego walczącego ze smokiem.

Mury obronne
ul. Przedmieście, DzierżoniówDzierżoniów noclegi

Dzierżoniów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°43'34N, 16°39'6E
30 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację