Mury obronne w Strzegomiu wybudowano w latach 1291-99 na polecenie księcia Bolka II. Zachowane do dziś fragmenty tych średniowiecznych obwarowań znajdują się w południowej części Starego Miasta, przy wiadukcie kolejowym. Najlepiej zachowane elementy murów miejskich podziwiać można od strony zachodniej w parku miejskim. W pobliżu, przy ul. Kamiennej stoi również średniowieczna Baszta Dziobowa (Ptasia).Mury obronne i Wieża Dziobowa
ul. Kamienna, ul. Parkowa

Strzegom mury Strzegom Wieża Dziobowa
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020