Mstyczowski Staw, 4elza

Mstyczowski Staw

(5 głosów: 1)

Staw w Mstyczowie rozlewa się przy parku podworskim. W 2010 roku powstało tu gospodarstwo rybackie. Lokalna grupa rybacka realizuje Program Operacyjny "Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa...", dostarczając rownocześnie wielu atrakcji turystom i okolicznym mieszkańcom.Mstyczowski Staw objęty jest programem "Natura 2000". Niegdyś stał tutaj dwór należący do rodziny Kuglerów, wzniesiony na dawnych fosach - otoczony stawami, wraz z zabudowaniami gospodarskimi z XIX wieku, które do dziś się zachowały.

Po II wojnie światowej z polecenia władz komunistycznych majątek został rozparcelowany, a dwór rozebrany i rozgrabiony, natomiast staw dalej cieszy oczy swoim wyglądem. Niedaleko warto też zobaczyć ładny neogotycki kościół Wniebowzięcia NMP.Staw Mstyczowski
Park podworski, Mstyczów

 Booking.com
Jeziora i plaże
Normalna
stawy
50°31'39N, 19°58'18E
06 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację