Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Staw w Mstyczowie rozlewa się przy parku podworskim. W 2010 roku powstało tu gospodarstwo rybackie. Lokalna grupa rybacka realizuje Program Operacyjny "Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa...", dostarczając rownocześnie wielu atrakcji turystom i okolicznym mieszkańcom.Mstyczowski Staw objęty jest programem "Natura 2000". Niegdyś stał tutaj dwór należący do rodziny Kuglerów, wzniesiony na dawnych fosach - otoczony stawami, wraz z zabudowaniami gospodarskimi z XIX wieku, które do dziś się zachowały.

Po II wojnie światowej z polecenia władz komunistycznych majątek został rozparcelowany, a dwór rozebrany i rozgrabiony, natomiast staw dalej cieszy oczy swoim wyglądem. Niedaleko warto też zobaczyć ładny neogotycki kościół Wniebowzięcia NMP.

Staw Mstyczowski
Park podworski, Mstyczów 

Booking.com
4elza Krajtroter 13900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020