Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Most Rozsuwany im. Kapitana Witolda Huberta z wieżą kontrolną w Darłówku to niewątpliwa atrakcja tej miejscowości, a zarazem jedyna taka w Polsce!  Most łączy Darłówko Wschodnie z Zachodnim, ale dostępny jest on tylko dla pieszych.Most zbudowano w 1988 roku, w miejscu starego mostu zwodzonego. Wieża kontrolna nazywana jest "UFO" lub "Kaczorem Donaldem". Moment otwierania i zamykania mostu to ciekawe zjawisko, aby to zobaczyć, wystarczy się tu zjawić skoro świt, około 6.00 rano, gdy kutry wypływają w morze lub gdy wracają popołudniu, około 15.00-16.00.

Darłówko - most rozsuwany
Darłówko - most rozsuwany

Latem po rzece Wieprzy kursuje tramwaj wodny, dopływający do mostu zwodzonego.

Most rozsuwany
ul. Kąpielowa, Darłówko
 Darłowo noclegi

Darłowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020