Darłówko - most rozsuwany

Most Rozsuwany w Darłówku

Most Rozsuwany im. Kapitana Witolda Huberta z wieżą kontrolną w Darłówku to niewątpliwa atrakcja tej miejscowości, a zarazem jedyna taka w Polsce!  Most łączy Darłówko Wschodnie z Zachodnim, ale dostępny jest on tylko dla pieszych.Most zbudowano w 1988 roku, w miejscu starego mostu zwodzonego. Wieża kontrolna nazywana jest "UFO" lub "Kaczorem Donaldem". Moment otwierania i zamykania mostu to ciekawe zjawisko, aby to zobaczyć, wystarczy się tu zjawić skoro świt, około 6.00 rano, gdy kutry wypływają w morze lub gdy wracają popołudniu, około 15.00-16.00.

Latem po rzece Wieprzy kursuje tramwaj wodny, dopływający do mostu zwodzonego.Most rozsuwany
ul. Kąpielowa, Darłówko
 

Darłówko noclegi

Darłówko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację