Młynówka w Opolu to naturalna odnoga w starym korycie rzeki Odry, przepływająca przez centrum Opola. Do 1600 roku stanowiła główne koryto Odry, po powodzi główny nurt rzeki przesunął się na zachód odcinając Wyspę Pasiekę.Nazwa Młynówka pojawiła się w dokumentach miasta po raz pierwszy w roku 1784, wcześniej mówiono o niej "prąd Odry". Nazwa rzeki wzięłą się od młynów zbudowanych na jej brzegu, ktore stanowią malowniczą Wenecję Opolską.

W latach 1860-1913 funkcjonował tu rzeczny port przeładunkowy, a w 1886 roku powstała śluza na Młynówce. Na Mynówce znajduje się kilka mostów, z których najbardziej znanym jest Most Groszowy z 1903 roku, stanowiący kładkę dla pieszych między miastem, a Wyspą Pasieką. Jest też Most Katedralny, Most Zamkowy, most przy ul. Korfantego oraz most kolejowy i kładka przy śluzie.

Młynówka
ul. Żwirki i Wigury, ul. Piastowska, bulwar Młynówka, OpoleOpole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021