Młynówka w Opolu, Danusia

Młynówka w Opolu

(4.2 głosów: 20)

Młynówka w Opolu to naturalna odnoga w starym korycie rzeki Odry, przepływająca przez centrum Opola. Do 1600 roku stanowiła główne koryto Odry, po powodzi główny nurt rzeki przesunął się na zachód odcinając Wyspę Pasiekę.Nazwa Młynówka pojawiła się w dokumentach miasta po raz pierwszy w roku 1784, wcześniej mówiono o niej "prąd Odry". Nazwa rzeki wzięłą się od młynów zbudowanych na jej brzegu, ktore stanowią malowniczą Wenecję Opolską.

W latach 1860-1913 funkcjonował tu rzeczny port przeładunkowy, a w 1886 roku powstała śluza na Młynówce. Na Mynówce znajduje się kilka mostów, z których najbardziej znanym jest Most Groszowy z 1903 roku, stanowiący kładkę dla pieszych między miastem, a Wyspą Pasieką. Jest też Most Katedralny, Most Zamkowy, most przy ul. Korfantego oraz most kolejowy i kładka przy śluzie.Młynówka
ul. Żwirki i Wigury, ul. Piastowska, bulwar Młynówka, Opole

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Opole
Rekreacja
Normalna
rzeki
50°39'48N, 17°55'21E
11 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację