Młynówka w Opolu, Danusia

Młynówka w Opolu

(4.2 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Młynówka w Opolu to naturalna odnoga w starym korycie rzeki Odry, przepływająca przez centrum Opola. Do 1600 roku stanowiła główne koryto Odry, po powodzi główny nurt rzeki przesunął się na zachód odcinając Wyspę Pasiekę.

Nazwa Młynówka pojawiła się w dokumentach miasta po raz pierwszy w roku 1784, wcześniej mówiono o niej "prąd Odry". Nazwa rzeki wzięłą się od młynów zbudowanych na jej brzegu, ktore stanowią malowniczą Wenecję Opolską.W latach 1860-1913 funkcjonował tu rzeczny port przeładunkowy, a w 1886 roku powstała śluza na Młynówce. Na Mynówce znajduje się kilka mostów, z których najbardziej znanym jest Most Groszowy z 1903 roku, stanowiący kładkę dla pieszych między miastem, a Wyspą Pasieką. Jest też Most Katedralny, Most Zamkowy, most przy ul. Korfantego oraz most kolejowy i kładka przy śluzie.

Młynówka
ul. Żwirki i Wigury, ul. Piastowska, bulwar Młynówka, Opole

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022