Miejski Szlak Fortyfikacji w Kołobrzegu, mokunka

Miejski Szlak Fortyfikacji w Kołobrzegu

(4.4 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Miejski Szlak Fortyfikacji w Kołobrzegu powstał w 2012 roku. Wytyczono trasę dla turystów pieszych, jak również tych na dwóch kołkach. Szlak rozpoczyna się w sercu miasta, na Rynku, w okolicy Ratusza.Dalej Szlak Fortyfikacji wiedzie przez pozostałości dawnej twierdzy Kołobrzeg. Podzielony jest on na kilka etapów, które można pokonać w kilka kolejnych dni, po prostu spacerując w miejscach związanych z historią i obroną miasta.

Szlak ma swój koniec przy zabytkowej latarni morskiej, tuż przy ujściu do morza rzeki Parsęty. Warto pospacerować po Kołobrzegu, bogacąc swą wiedzę, bowiem na Miejskim Szlaku Fortyfikacji napotkamy szereg tablic informacyjnych. Są one wzbogacone dawnymi zdjęciami, często nie istniejących już obiektów i miejsc.Miejski Szlak Fortyfikacji
Ratusz - Latarnia, Kołobrzeg

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°11'10N, 15°33'15E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021