Miejski Szlak Fortyfikacji w Kołobrzegu

Miejski Szlak Fortyfikacji w Kołobrzegu
54°11'10" N, 15°33'15" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Miejski Szlak Fortyfikacji w Kołobrzegu powstał w 2012 roku. Wytyczono trasę dla turystów pieszych, jak również tych na dwóch kołkach. Szlak rozpoczyna się w sercu miasta, na Rynku, w okolicy Ratusza.Dalej Szlak Fortyfikacji wiedzie przez pozostałości dawnej twierdzy Kołobrzeg. Podzielony jest on na kilka etapów, które można pokonać w kilka kolejnych dni, po prostu spacerując w miejscach związanych z historią i obroną miasta.

Szlak ma swój koniec przy zabytkowej latarni morskiej, tuż przy ujściu do morza rzeki Parsęty. Warto pospacerować po Kołobrzegu, bogacąc swą wiedzę, bowiem na Miejskim Szlaku Fortyfikacji napotkamy szereg tablic informacyjnych. Są one wzbogacone dawnymi zdjęciami, często nie istniejących już obiektów i miejsc.

Miejski Szlak Fortyfikacji
Ratusz - Latarnia, KołobrzegKołobrzeg noclegi

Kołobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1150482 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021