Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Miejsce pamięci Żydów w Częstochowie

Miejsce pamięci Żydów w Częstochowie

Miejsce pamięci Żydów
ul. Kawia 20/21, Częstochowa

50°49'8" N, 19°7'33" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Na niewielkim terenie znajdują się tu dwie mogiły poświęcone pamięci ofiar likwidacji getta w Częstochowie w 1942 roku. Jest to zbiorowa mogiła ponad 2000 osób. Postawiono tu dwie betonowe płyty nagrobne w języku polskim i jidysz. Napis na jednej z nich głosi "Masowy grób ofiar histleryzmu 22 IX 1942 r., cześć ich pamięci". Druga mogiła została poświęcona pamięci matki, a na płycie przedstawiono symbol żydowski stosowany przy pochówkach kobiet czyli menorę (żydowski świecznik).Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020