Pętla Boryszyńska MRU, petla boryszynska

Międzyrzecki Rejon Umocnień Pętla Boryszyńska

(4.9 głosów: 12)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pętla Boryszyńska to podziemna trasa turystyczna stanowiąca część Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień, położonego pomiędzy Świebodzinem i Międzyrzeczem. Pętla to jeden z najciekawszych poniemieckich kompleksów fortyfikacyjnych na terenie Polski. Wyjątkowy, tajemniczy labirynt betonowych tuneli w formie pętli, podziemne dworce, komory amunicyjne, podziemne koszary, warsztaty, maszynownie... To wszystko jest, ma się dobrze i ciągle czeka na odkrywców.Pętla Boryszyńska to nie tylko zabytkowa fortyfikacja, to również Rezerwat Przyrody, gdzie rok rocznie hibernuje około 35.000  nietoperzy, a jeden z gatunków rodzi i wychowuje tutaj swoje młode.

Pętla Boryszyńska
Boryszyn, Lubrza
tel. 507-089-155
www.bunkry24.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 13:00–16:00
  • wtorek: 11:00–16:00
  • środa: 11:00–16:00
  • czwartek: 11:00–16:00
  • piątek: 11:00–16:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Międzyrzecz noclegi

Międzyrzecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°21'19N, 15°27'59E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Remik Remik
Polecam fajne miejsce warto zobaczyć.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021