Mauzoleum Schaffgotchów w Kopicach

Mauzoleum Schaffgotchów w Kopicach
Opolszczyzna
Cmentarze
mauzolea
Normalna
Opolskie
2017-10-24
2020-01-28 13:46
50°38'55" N, 17°27'2" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Mauzoleum Schaffgotchów w Kopicach na Opolszczyźnie to mauzoleum wzniesione w II połowie XIX wieku przy kościele Świętego Krzyża w Kopicach. Obiekt powstał w stylu neoklasycystycznym, na planie prostokąta. Mauzoleum splądrowano i sprofanowano w 1945 roku.Obecnie stoją tu 2 puste grobowce Hansa Ulryka von Schaffgotscha i jego żony Joanny Gryczik von Schomberg Godulla. Prochy zmarłych pochowane zostały we wspólnej mogile obok mauzoleum. Obecnie aktywnie działa grupa ludzi pragnących przywrócić obraz tego miejsca.

Mauzoleum Schaffgotchów
Kopice

Opolszczyzna noclegi

Opolszczyzna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
ania Zapaleniec 966 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021