Magazyn Solny w Drawsku Pomorskim

Magazyn Solny w Drawsku Pomorskim

Dawny magazyn solny w Drawsku Pomorskim pochodzi z XVII wieku. Powstał on po wielkim pożarze miasta w 1699 roku i stanowi charakterystyczną budowlę z tzw. muru pruskiego, przylegającą do kościoła gotyckiego.Gromadzono w nim sól sprowadzaną z Kołobrzegu. Funkcje tą pełnił dość krótko, bo szybko zrezygnowano ze spławiania soli rzeką Drawą. W latach późniejszych służył jako depozyt garnizonu drawskiego, siedziba straży pożarnej oraz magazyn szkolny.

Na początku XX wieku w budynku ryglowym umieszczono Kreis Heimat Museum - muzeum ojczyźniane, które działało do 1945 roku. Od niedawna w dawnym domu soli, który należy do pobliskiego kościoła, funkcjonuje Muzeum Regionalne.

Magazyn Solny - Muzeum Regionalne
ul. Jana Kilińskiego, Drawsko Pomorskie
 Drawsko Pomorskie noclegi

Drawsko Pomorskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021