Magazyn Solny w Drawsku Pomorskim, Danusia

Magazyn Solny w Drawsku Pomorskim

(5 głosów: 3)

Dawny magazyn solny w Drawsku Pomorskim pochodzi z XVII wieku. Powstał on po wielkim pożarze miasta w 1699 roku i stanowi charakterystyczną budowlę z tzw. muru pruskiego, przylegającą do kościoła gotyckiego.Gromadzono w nim sól sprowadzaną z Kołobrzegu. Funkcje tą pełnił dość krótko, bo szybko zrezygnowano ze spławiania soli rzeką Drawą. W latach późniejszych służył jako depozyt garnizonu drawskiego, siedziba straży pożarnej oraz magazyn szkolny.

Na początku XX wieku w budynku ryglowym umieszczono Kreis Heimat Museum - muzeum ojczyźniane, które działało do 1945 roku. Od niedawna w dawnym domu soli, który należy do pobliskiego kościoła, funkcjonuje Muzeum Regionalne.Magazyn Solny - Muzeum Regionalne
ul. Jana Kilińskiego, Drawsko Pomorskie
 

Drawsko Pomorskie noclegi

Drawsko Pomorskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°31'53N, 15°48'38E
18 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację