Ławeczka Kaszubów w Gdyni

Ławeczka Kaszubów w Gdyni

(3.9 głosów: 25)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na Placu Kaszubskim w Gdyni znajduje się ciekawy pomnik - ławeczka z parą Kaszubów. Ten niecodzieny pomnik odsłonięto w 2006 roku, a jego autorem jest rzeźbiarz Adam Dawczak-Dębicki, ten sam, który wykonał też Marzyciela w Gdyni.Pomnik Ławeczka Kaszubów przedstawia prawdziwe małżeństwo - Elżbietę i Jakuba Scheibe, który wzniósł w 1928 roku na Placu Kaszubskim kamienicę.

Ławeczka Kaszubów w Gdyni, Danusia
Ławeczka Kaszubów w Gdyni, Danusia

Na prośbę żony, Jakub dobudował do ostatniej kondygnacji kamienicy pokoik, z którego okna Elżbieta wypatrywała jego powrotu z morza. Kamienica w nienaruszonym stanie stoi do dziś na wprost ławeczki i nadal mieszkają w niej członkowie rodziny Scheibe.Ławeczka Kaszubów
Plac Kaszubski, Gdynia

, Danusia
, Danusia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°31'22N, 18°32'34E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021