Ławeczka Guntera Grassa w Gdańsku, Danusia

Ławeczka Guntera Grassa w Gdańsku

(4.1 głosów: 12)

Na Placu Wybickiego w Gdańsku-Wrzeszczu można znaleźć wykonaną z brązu ławeczkę noblisty Guntera Grassa. Na ławeczce tej początkowo siedział jedynie Oskar Matzerath - główny bohater „Blaszanego bębenka”.Po śmierci Grassa, w 2015 roku, do Oskara dołączono także postać autora, naturalnej wielkości. Co ciekawe, powstała ona równocześnie z figurką Oskara, jednak pisarz zgodził się na umieszczenie na ławeczce swojej podobizny dopiero po śmierci, uszanowano więc jego wolę.

Ławeczka znajduje się w połowie drogi między  ul. Lelewela 13, a budynkiem dzisiejszego II LO, czyli pomiędzy dawnym, rodzinnym domem Grassa a jego pierwszą szkołą. Naprzeciwko ławeczki znajduje się fontanna z figurką małej dziewczynki. To postać Tulii Pokriefke, która także pojawia się w książce Grassa.Ławeczka Guntera Grassa
Pl. Wybickiego, Gdańsk
 

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Ławeczki
Normalna
pomniki ławeczki
54°23'4N, 18°36'36E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację