Ławeczka Guntera Grassa w Gdańsku, Danusia

Ławeczka Guntera Grassa w Gdańsku

Na Placu Wybickiego w Gdańsku-Wrzeszczu można znaleźć wykonaną z brązu ławeczkę noblisty Guntera Grassa. Na ławeczce tej początkowo siedział jedynie Oskar Matzerath - główny bohater „Blaszanego bębenka”.Po śmierci Grassa, w 2015 roku, do Oskara dołączono także postać autora, naturalnej wielkości. Co ciekawe, powstała ona równocześnie z figurką Oskara, jednak pisarz zgodził się na umieszczenie na ławeczce swojej podobizny dopiero po śmierci, uszanowano więc jego wolę.

Ławeczka znajduje się w połowie drogi między  ul. Lelewela 13, a budynkiem dzisiejszego II LO, czyli pomiędzy dawnym, rodzinnym domem Grassa a jego pierwszą szkołą. Naprzeciwko ławeczki znajduje się fontanna z figurką małej dziewczynki. To postać Tulii Pokriefke, która także pojawia się w książce Grassa.Ławeczka Guntera Grassa
Pl. Wybickiego, Gdańsk
 

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Gdańsk
Ławeczki
Normalna
pomniki ławeczki
54°23'4N, 18°36'36E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację