Las Sielecki, 4elza

Las Sielecki

(5 głosów: 1)

Pomiędzy Sędziszowem a Wodzisławiem w województwie świętokrzyskim znajduje się Las Sielecki w pobliżu miejscowości Sielec, a w nim ścieżka dydaktyczno-historyczna im. prof. Karoliny Lanckorońskiej, ostatniej z tego rodu.Utworzyło ją w ubiegłym roku Nadleśnictwo Jędrzejów głównie jako bazę do prowadzenia zajęć z edukacji leśnej. Ścieżka składa się z 20 tablic zawierajacych informacje historyczne i przyrodnicze.

W Lesie Sieleckim rosną stare jodły, buki, klony i wiązy - pomniki przyrody noszące imiona Lanckorońskich. Lasy Lanckorońskich były niegdyś porównywane do lasów Radziwiłłów i Zamoyskich.Kiedyś przyjeżdżali tu leśnicy z całej Polski, by podpatrywać, jak powinno się prowadzić hodowlę jodły, ale na przełomie XIX i XX wieku dla pozyskania drewna, lasy rządowe wyrąbywano do pnia, a jodłę zastępowano sosną, która była łatwiejsza w produkcji.

Las Sielecki
SielecBooking.com
Szlaki turystyczne
Normalna
lasy
50°32'4N, 20°7'39E
06 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację