Las Grąbliński w Licheniu

(4.1 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Las Grąbliński to znajdujący się 4 km od Lichenia Starego lasek, w którym doszło do objawień Matki Bożej.W 1844 roku na jednym z drzew Tomasz Kłossowski - weteran wojen napoleońskich, któremu już pod Lipskiem objawiła się Matka Boska, zawiesił wizerunek Maryi. Kilka lat później Matka Boska objawiła się pasterzowi Mikołajowi Sikatce przepowiadając nadchodzące zarazy i pozostawiając odcisk stóp.

W latach 90-tych XX wieku teren o powierzchni 4 ha został wykupiony przez księży Marianów - opiekunów sanktuarium w Licheniu Starym.Obecnie na terenie lasku wytyczone są ścieżki spacerowe ze stacjami drogi krzyżowej, a także kapliczki. W jednej z nich znajdują się relikwia z pnia sosny, na której wisiał obraz Maryi zawieszony przez Tomasza Kłosowskiego. Inna kapliczka wyznacza miejsce objawienia pasterzowi Mikołajowi. Spokój i cień leśnych drzew sprawiają, że miejsce ma niezwykły klimat przyjazny modlitwie.

Lasek Grąbliński
ul. Konińska, GrąblinekPierwotny autor treści: Barbara Michalewska

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–20:00
  • wtorek: 06:00–20:00
  • środa: 06:00–20:00
  • czwartek: 06:00–20:00
  • piątek: 06:00–20:00
  • sobota: 06:00–20:00
  • niedziela: 06:00–20:00

Licheń Stary noclegi

Licheń Stary to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Licheń Stary
Cmentarze
Normalna
52°17'47N, 18°21'24E
01 sierpień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację