Lapidarium żydowskie w Wągrowcu

Lapidarium żydowskie w Wągrowcu
Wągrowiec
Cmentarze
Normalna
Wielkopolskie
2017-02-21
2020-01-28 13:46
52°48'34" N, 17°11'50" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Lapidarium żydowskie w Wągrowcu utworzone zostało w lipcu 2001 roku. Podczas międzynarodowego obozu młodzieżowego, młodzież z miast partnerskich Wągrowca: Adendorfu (Niemcy), Schonwalde (Niemcy) i Gyula (Węgry), podjęła się ratowania materialnych dowodów, które upamiętniają istnienie narodu żydowskiego w Wągrowcu.Z dna rzeki Strugi Gołanieckiej wydobyto żydowskie macewy - kamienie nagrobne, upamiętniające wągrowieckich Żydów. Kamienie te ustawiono na zboczu byłego żydowskiego cmentarza i w ten sposób powstało niecodzienne, wyjątkowe lapidarium.

Lapidarium żydowskie
okolice ul. Kościuszki i ul. Cysterskiej, Wągrowiec

Wągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wągrowiec Krajtroter 5210 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021