Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Lapidarium żydowskie w Wągrowcu, Wągrowiec

Lapidarium żydowskie w Wągrowcu

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Lapidarium żydowskie w Wągrowcu utworzone zostało w lipcu 2001 roku. Podczas międzynarodowego obozu młodzieżowego, młodzież z miast partnerskich Wągrowca: Adendorfu (Niemcy), Schonwalde (Niemcy) i Gyula (Węgry), podjęła się ratowania materialnych dowodów, które upamiętniają istnienie narodu żydowskiego w Wągrowcu.Z dna rzeki Strugi Gołanieckiej wydobyto żydowskie macewy - kamienie nagrobne, upamiętniające wągrowieckich Żydów. Kamienie te ustawiono na zboczu byłego żydowskiego cmentarza i w ten sposób powstało niecodzienne, wyjątkowe lapidarium.

Lapidarium żydowskie
okolice ul. Kościuszki i ul. Cysterskiej, WągrowiecGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Wągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wągrowiec
Cmentarze
Normalna
52°48'34N, 17°11'50E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację