Kościół Wniebowzięcia NMP w Puńsku, Danusia

Kościół Wniebowzięcia NMP w Puńsku

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Puńsku wzniesiono w latach 1877-1881 na wzgórzu, nad brzegiem Jeziora Punia. Formą architektoniczną nawiązuje do gotyckiej architektury cysterskiej. 

Świątynię zbudowano z cegły i kamienia. Składa się z 3 naw, ma dwie strzeliste wieże, każda po 35 m wysokości, które górują nad miasteczkiem. Obecny kościół w Puńsku to już trzecia z kolei świątynia wzniesiona w tym miejscu, poprzednie spłonęły.Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
ul. A. Mickiewicza, Puńsk

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°14'58N, 23°10'32E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022