Kościół Wniebowzięcia NMP w Puńsku

Kościół Wniebowzięcia NMP w Puńsku

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Puńsku wzniesiono w latach 1877-1881 na wzgórzu, nad brzegiem Jeziora Punia. Formą architektoniczną nawiązuje do gotyckiej architektury cysterskiej. Świątynię zbudowano z cegły i kamienia. Składa się z 3 naw, ma dwie strzeliste wieże, każda po 35 m wysokości, które górują nad miasteczkiem. Obecny kościół w Puńsku to już trzecia z kolei świątynia wzniesiona w tym miejscu, poprzednie spłonęły.Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
ul. A. Mickiewicza, Puńsk

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121215 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020