Kościół Wniebowzięcia NMP w Puńsku, Danusia

Kościół Wniebowzięcia NMP w Puńsku

(4.7 głosów: 3)

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Puńsku wzniesiono w latach 1877-1881 na wzgórzu, nad brzegiem Jeziora Punia. Formą architektoniczną nawiązuje do gotyckiej architektury cysterskiej. Świątynię zbudowano z cegły i kamienia. Składa się z 3 naw, ma dwie strzeliste wieże, każda po 35 m wysokości, które górują nad miasteczkiem. Obecny kościół w Puńsku to już trzecia z kolei świątynia wzniesiona w tym miejscu, poprzednie spłonęły.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
ul. A. Mickiewicza, PuńskBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°14'58N, 23°10'32E
10 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację