Kościół Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu, Danusia

Kościół Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf

Gotycki kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu to najstarsza świątynia w tym mieście. Wzniesiono ją w XV wieku, w miejscu poprzedniego drewnianego kościoła, który został spalony w pożarze.Najważniejszym wydarzeniem w pięknym kościele w Przasnyszu był chrzest Św. Stanisława Kostki, który miał miejsce w roku 1550. W latach późniejszych kościół kilkakrotnie ulegał pożarom i innym zniszczeniom, a co za tym idzie, także przebudowom.

W 1915 roku czasowo przekształcono go w szpital wojskowy. W 1926 roku w kościele umieszczono relikwie Św. Stanisława Kostki, a w 1967 roku odbyły się tu ogólnopolskie obchody uroczystości ku czci Św. St. Kostki. Obok kościoła wznosi się wolnostojąca murowana dzwonnica gotycka, prawdopodobnie z końca XV wieku.Kościół Wniebowzięcia NMP
ul. Św. Wojciecha, Przasnysz
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
gotyckie kościoły
53°1'20N, 20°52'55E
11 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację