Kościół Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu, Danusia

Kościół Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Gotycki kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu to najstarsza świątynia w tym mieście. Wzniesiono ją w XV wieku, w miejscu poprzedniego drewnianego kościoła, który został spalony w pożarze.

Najważniejszym wydarzeniem w pięknym kościele w Przasnyszu był chrzest Św. Stanisława Kostki, który miał miejsce w roku 1550. W latach późniejszych kościół kilkakrotnie ulegał pożarom i innym zniszczeniom, a co za tym idzie, także przebudowom.W 1915 roku czasowo przekształcono go w szpital wojskowy. W 1926 roku w kościele umieszczono relikwie Św. Stanisława Kostki, a w 1967 roku odbyły się tu ogólnopolskie obchody uroczystości ku czci Św. St. Kostki. Obok kościoła wznosi się wolnostojąca murowana dzwonnica gotycka, prawdopodobnie z końca XV wieku.

Kościół Wniebowzięcia NMP
ul. Św. Wojciecha, Przasnysz
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022