Kościół Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu

Kościół Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu
53°1'20" N, 20°52'55" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gotycki kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu to najstarsza świątynia w tym mieście. Wzniesiono ją w XV wieku, w miejscu poprzedniego drewnianego kościoła, który został spalony w pożarze.Najważniejszym wydarzeniem w pięknym kościele w Przasnyszu był chrzest Św. Stanisława Kostki, który miał miejsce w roku 1550. W latach późniejszych kościół kilkakrotnie ulegał pożarom i innym zniszczeniom, a co za tym idzie, także przebudowom.

W 1915 roku czasowo przekształcono go w szpital wojskowy. W 1926 roku w kościele umieszczono relikwie Św. Stanisława Kostki, a w 1967 roku odbyły się tu ogólnopolskie obchody uroczystości ku czci Św. St. Kostki. Obok kościoła wznosi się wolnostojąca murowana dzwonnica gotycka, prawdopodobnie z końca XV wieku.

Kościół Wniebowzięcia NMP
ul. Św. Wojciecha, Przasnysz
 Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021