Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kościół Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim

Kościół Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim

(4.5 głosów: 11)
Oceń i napisz opinię

Kościół Wniebowzięcia NPM oraz św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty stoi przy ul. Kościelnej, niedaleko Rynku w Lwówku Śląskim.Pierwotny budynek późnoromański został ufundowany przez Henryka I Brodatego około 1233-1238 roku. Z budowli tej zachowała się do dzisiaj jedynie dwuwieżowa fasada zachodnia. Po zniszczeniach w wyniku pożarów z lat 1455 i 1752, świątynię w XIX wieku odbudowano, nadając jej obecny wygląd.

W zachodniej fasadzie kościoła w Lwówku Śląskim, w jego najstarszej części zachował się portal z końca XIII wieku wykonany z czerwonego piaskowca. Portal kryje postaci panien głupich i mądrych oraz motywy roślinne.W wyposażeniu kościoła dominuje styl neogotycki, np. ołtarz główny, ambona oraz organy. Ponadto można tu znaleźć XVI-wieczną, bogato zdobioną chrzcielnicę z kamienia oraz XVIII-wieczny obraz "Konoracja Matki Bożej".

Kościół Wniebowzięcia NPM oraz św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lwówku Śląskim leży na Szlaku Romańskim. Przypomina on romański kościół w Czerwińsku nad Wisłą.Kościół Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna, Lwówek Śląski

Lwówek Śląski noclegi

Lwówek Śląski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Lwówek Śląski
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły gotyckie romańskie
51°6'39N, 15°34'57E
06 marzec 2015
04 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację