Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim

Kościół Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim

Kościół Wniebowzięcia NPM oraz św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty stoi przy ul. Kościelnej, niedaleko Rynku w Lwówku Śląskim.Pierwotny budynek późnoromański został ufundowany przez Henryka I Brodatego około 1233-1238 roku. Z budowli tej zachowała się do dzisiaj jedynie dwuwieżowa fasada zachodnia. Po zniszczeniach w wyniku pożarów z lat 1455 i 1752, świątynię w XIX wieku odbudowano, nadając jej obecny wygląd.W zachodniej fasadzie kościoła w Lwówku Śląskim, w jego najstarszej części zachował się portal z końca XIII wieku wykonany z czerwonego piaskowca. Portal kryje postaci panien głupich i mądrych oraz motywy roślinne.

W wyposażeniu kościoła dominuje styl neogotycki, np. ołtarz główny, ambona oraz organy. Ponadto można tu znaleźć XVI-wieczną, bogato zdobioną chrzcielnicę z kamienia oraz XVIII-wieczny obraz "Konoracja Matki Bożej".

Kościół Wniebowzięcia NPM oraz św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lwówku Śląskim leży na Szlaku Romańskim. Przypomina on romański kościół w Czerwińsku nad Wisłą.Kościół Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna, Lwówek Śląski

Lwówek Śląski noclegi

Lwówek Śląski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020