Kościół Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim

Kościół Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim

Kościół Wniebowzięcia NPM oraz św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty stoi przy ul. Kościelnej, niedaleko Rynku w Lwówku Śląskim.Pierwotny budynek późnoromański został ufundowany przez Henryka I Brodatego około 1233-1238 roku. Z budowli tej zachowała się do dzisiaj jedynie dwuwieżowa fasada zachodnia. Po zniszczeniach w wyniku pożarów z lat 1455 i 1752, świątynię w XIX wieku odbudowano, nadając jej obecny wygląd.

W zachodniej fasadzie kościoła w Lwówku Śląskim, w jego najstarszej części zachował się portal z końca XIII wieku wykonany z czerwonego piaskowca. Portal kryje postaci panien głupich i mądrych oraz motywy roślinne.W wyposażeniu kościoła dominuje styl neogotycki, np. ołtarz główny, ambona oraz organy. Ponadto można tu znaleźć XVI-wieczną, bogato zdobioną chrzcielnicę z kamienia oraz XVIII-wieczny obraz "Konoracja Matki Bożej".

Kościół Wniebowzięcia NPM oraz św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lwówku Śląskim leży na Szlaku Romańskim. Przypomina on romański kościół w Czerwińsku nad Wisłą.Kościół Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna, Lwówek Śląski

Lwówek Śląski noclegi

Lwówek Śląski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację