Kościół w Wągrowcu, Wągrowiec

Kościół w Wągrowcu

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Późnogotycki kościół farny Św. Jakuba Apostoła w miejscowości Wągrowiec zbudowany został w XVI wieku. Nosi on wezwanie patrona miasta.

Wcześniej na miejscu dzisiejszej świątyni stał drewniany kościół. Obecnie jest to budowla późnogotycka, ze szczytami wczesnorenesansowymi. Przy jego budowie wykorzystano granitowe ciosy, które pochodzą z rozbiórki zabudowań poklasztornych w Łeknie – kolebki wielkopolskich cystersów.Ks. Jakub Wujek - jezuita i teolog, dokonał jednego z pierwszych i najlepszych przekładów Biblii na język polski. Przy kościele stoi jedyny pomnik ks. Wujka w Polsce, poświęcony w 1973 roku przez kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wyposażenie kościoła

Kościół kryje 9 ołtarzy i nastawę dziesiątego. Najstarszy późnorenesansowy ołtarz pochodzi z XVI wieku. W tym samym okresie powstały także naścienne malowidła w Kaplicy Różańcowej. Przy kościele znajduje się drewniana podmurowana dzwonnica z 1847 roku. W 2004 roku odrestaurowano drewnianą część obiektu i wymieniono dzwon. Zdjęty dzwon ustawiono na cokole obok odrestaurowanej dzwonnicy, jest on przykładem sztuki ludwisarskiej z XVII wieku.Kościół Św. Jakuba Apostoła
ul. Klasztorna 16, Wągrowiec
tel. 67/ 262-09-99

Kościół w Wągrowcu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Wągrowca wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wągrowiec
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły fary
52°48'15N, 17°11'45E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021