Kościół w Wągrowcu, Wągrowiec

Kościół w Wągrowcu

(4.5 głosów: 4)

Późnogotycki kościół farny Św. Jakuba Apostoła w miejscowości Wągrowiec zbudowany został w XVI wieku. Nosi on wezwanie patrona miasta.Wcześniej na miejscu dzisiejszej świątyni stał drewniany kościół. Obecnie jest to budowla późnogotycka, ze szczytami wczesnorenesansowymi. Przy jego budowie wykorzystano granitowe ciosy, które pochodzą z rozbiórki zabudowań poklasztornych w Łeknie – kolebki wielkopolskich cystersów.

Ks. Jakub Wujek - jezuita i teolog, dokonał jednego z pierwszych i najlepszych przekładów Biblii na język polski. Przy kościele stoi jedyny pomnik ks. Wujka w Polsce, poświęcony w 1973 roku przez kardynała Stefana Wyszyńskiego.Wyposażenie kościoła

Kościół kryje 9 ołtarzy i nastawę dziesiątego. Najstarszy późnorenesansowy ołtarz pochodzi z XVI wieku. W tym samym okresie powstały także naścienne malowidła w Kaplicy Różańcowej. Przy kościele znajduje się drewniana podmurowana dzwonnica z 1847 roku. W 2004 roku odrestaurowano drewnianą część obiektu i wymieniono dzwon. Zdjęty dzwon ustawiono na cokole obok odrestaurowanej dzwonnicy, jest on przykładem sztuki ludwisarskiej z XVII wieku.

Kościół Św. Jakuba Apostoła
ul. Klasztorna 16, Wągrowiec
tel. 67/ 262-09-99Wągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wągrowiec
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły fary
52°48'15N, 17°11'45E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację