Kościół w Ostromecku, Marcin_Henioo

Kościół w Ostromecku

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Mikołaja, Św. Stanisława i Św. Jana Chrzciciela znajduje się w Ostromecku niedaleko Dąbrowy Chełmińskiej, przy ulicy Parkowej, obok Pałacu.

Obecna piękna świątynia, wybudowana w XV wieku, stoi na miejscu dawnej drewnianej świątyni. Została ona gruntownie odnowiona w 1630 roku przez ówczesnego dziedzica Ostromecka - Jana Dornowskiego. W latach 1763-64 wybudowano czworoboczną barokową wieżę, która jest dwukondygnacyjna.W 1885 roku na ścianach budowli zostały odkryte malowidła wykonane temperą, pokryte grubą warstwą wapna, pochodzące prawdopodobnie z czasów budowy. W połowie XX wieku odnowiono wieżę, dach oraz wnętrze świątyni.

Ołtarz główny z kościoła w Ostromecku jest przykładem XVIII-wiecznego baroku. Ma kształt bogatej ramy akantowo-wstęgowej z owalnymi medalionami i postaciami Świętych: Stanisława, Wojciecha, Zygmunta, Jerzego i Jana Chrzciciela. Boczne ołtarze pochodzą z tego samego warsztatu co główny.

Kościół Św. Mikołaja, Św. Stanisława i Św. Jana Chrzciciela
ul. Parkowa, Ostromecko

Ostromecko noclegi

Ostromecko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022