Kościół w Ostromecku

Kościół w Ostromecku

Kościół Św. Mikołaja, Św. Stanisława i Św. Jana Chrzciciela znajduje się w Ostromecku niedaleko Dąbrowy Chełmińskiej, przy ulicy Parkowej, obok Pałacu.Obecna piękna świątynia, wybudowana w XV wieku, stoi na miejscu dawnej drewnianej świątyni. Została ona gruntownie odnowiona w 1630 roku przez ówczesnego dziedzica Ostromecka - Jana Dornowskiego. W latach 1763-64 wybudowano czworoboczną barokową wieżę, która jest dwukondygnacyjna.

W 1885 roku na ścianach budowli zostały odkryte malowidła wykonane temperą, pokryte grubą warstwą wapna, pochodzące prawdopodobnie z czasów budowy. W połowie XX wieku odnowiono wieżę, dach oraz wnętrze świątyni.Ołtarz główny z kościoła w Ostromecku jest przykładem XVIII-wiecznego baroku. Ma kształt bogatej ramy akantowo-wstęgowej z owalnymi medalionami i postaciami Świętych: Stanisława, Wojciecha, Zygmunta, Jerzego i Jana Chrzciciela. Boczne ołtarze pochodzą z tego samego warsztatu co główny.

Kościół Św. Mikołaja, Św. Stanisława i Św. Jana Chrzciciela
ul. Parkowa, Ostromecko

Ostromecko noclegi

Ostromecko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację