Kościół w Ostromecku, Marcin_Henioo

Kościół w Ostromecku

(5 głosów: 1)

Kościół Św. Mikołaja, Św. Stanisława i Św. Jana Chrzciciela znajduje się w Ostromecku niedaleko Dąbrowy Chełmińskiej, przy ulicy Parkowej, obok Pałacu.Obecna piękna świątynia, wybudowana w XV wieku, stoi na miejscu dawnej drewnianej świątyni. Została ona gruntownie odnowiona w 1630 roku przez ówczesnego dziedzica Ostromecka - Jana Dornowskiego. W latach 1763-64 wybudowano czworoboczną barokową wieżę, która jest dwukondygnacyjna.

W 1885 roku na ścianach budowli zostały odkryte malowidła wykonane temperą, pokryte grubą warstwą wapna, pochodzące prawdopodobnie z czasów budowy. W połowie XX wieku odnowiono wieżę, dach oraz wnętrze świątyni.Ołtarz główny z kościoła w Ostromecku jest przykładem XVIII-wiecznego baroku. Ma kształt bogatej ramy akantowo-wstęgowej z owalnymi medalionami i postaciami Świętych: Stanisława, Wojciecha, Zygmunta, Jerzego i Jana Chrzciciela. Boczne ołtarze pochodzą z tego samego warsztatu co główny.

Kościół Św. Mikołaja, Św. Stanisława i Św. Jana Chrzciciela
ul. Parkowa, OstromeckoOstromecko noclegi

Ostromecko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ostromecko
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły
53°8'49N, 18°12'26E
07 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację