Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Mikołaja, Św. Stanisława i Św. Jana Chrzciciela znajduje się w Ostromecku niedaleko Dąbrowy Chełmińskiej, przy ulicy Parkowej, obok Pałacu.Obecna piękna świątynia, wybudowana w XV wieku, stoi na miejscu dawnej drewnianej świątyni. Została ona gruntownie odnowiona w 1630 roku przez ówczesnego dziedzica Ostromecka - Jana Dornowskiego. W latach 1763-64 wybudowano czworoboczną barokową wieżę, która jest dwukondygnacyjna.

W 1885 roku na ścianach budowli zostały odkryte malowidła wykonane temperą, pokryte grubą warstwą wapna, pochodzące prawdopodobnie z czasów budowy. W połowie XX wieku odnowiono wieżę, dach oraz wnętrze świątyni.

Ołtarz główny z kościoła w Ostromecku jest przykładem XVIII-wiecznego baroku. Ma kształt bogatej ramy akantowo-wstęgowej z owalnymi medalionami i postaciami Świętych: Stanisława, Wojciecha, Zygmunta, Jerzego i Jana Chrzciciela. Boczne ołtarze pochodzą z tego samego warsztatu co główny.Kościół Św. Mikołaja, Św. Stanisława i Św. Jana Chrzciciela
ul. Parkowa, Ostromecko

Ostromecko noclegi

Ostromecko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020