Kościół Św. Wojciecha w Mstowie

Kościół Św. Wojciecha w Mstowie

Kościół Św. Wojciecha
ul. Częstochowska, Mstów

50°49'45" N, 19°16'52" E

Kościół Św. Wojciecha w Mstowie to obecnie kaplica cmentarna, nieorientowana, a wybudowana w 1620 roku z inicjatywy ówczesnego burmistrza. Kaplica jest murowana, a jej plan stanowi wydłużony ośmiobok. Od frontu znajduje się kwadratowa wieża. Wewnątrz znajduje się barokowy obraz przedstawiający patrona świątyni. Obraz ten mieści się w ołtarzu z XVIII wieku.Kaplica była restaurowana w 1926 roku oraz na początku XXI wieku. Dziś otaczają na nagrobki, również zabytkowe. Kościółek jest urokliwy i widać go z głównej drogi.

Mstów noclegi

Mstów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71030 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021