Bytom kościół Św. Wojciecha

Kościół Św. Wojciecha w Bytomiu

(3.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Późnogotycki kościół Św. Wojciecha w Bytomiu powstał około 1430 roku, a później został przebudowany w stylu barokowym, w 1783 roku.

Początkowo niewielki kościółek  nosił wezwanie Św. Mikołaja i należał do minorytów, podczas przebudowy z 1783 roku powiększono go o obecną nawę i kruchtę z wieżą. Po kasacie zakonu w 1810 roku w kościele urządzono magazyn, a od 1833 roku był to kościół ewangelicki.

Kościół Św. Wojciecha w Bytomiu, mirosław
Kościół Św. Wojciecha w Bytomiu, mirosław


W zabudowaniach klasztornych ulokowano szpital wojskowy, a od 1816 roku szkołę. W 1945 roku kościół odebrali katolicy, zaś w 1952 roku wrócili do niego franciszkanie. Po gruntownym remoncie, w 1964 roku, kościół otrzymał nowe wezwanie - Św. Wojciecha.

W kwietniu 1997 roku do kościoła w Bytomiu sprowadzono z Pragi relikwie Św. Wojciecha. W skromnym wyposażeniu kościoła zwraca uwagę współczesny ołtarz z figurą patrona i płaskorzeźbami ze scenami z jego życia, autorstwa Ludwika Konarzewskiego z Istebnej.Kościół Św. Józefa
ul. Józefczaka, Bytom

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022