Bytom kościół Św. Wojciecha

Kościół Św. Wojciecha w Bytomiu

(3.5 głosów: 2)

Późnogotycki kościół Św. Wojciecha w Bytomiu powstał około 1430 roku, a później został przebudowany w stylu barokowym, w 1783 roku.Początkowo niewielki kościółek  nosił wezwanie Św. Mikołaja i należał do minorytów, podczas przebudowy z 1783 roku powiększono go o obecną nawę i kruchtę z wieżą. Po kasacie zakonu w 1810 roku w kościele urządzono magazyn, a od 1833 roku był to kościół ewangelicki.

Kościół Św. Wojciecha w Bytomiu, mirosław
Kościół Św. Wojciecha w Bytomiu, mirosław

W zabudowaniach klasztornych ulokowano szpital wojskowy, a od 1816 roku szkołę. W 1945 roku kościół odebrali katolicy, zaś w 1952 roku wrócili do niego franciszkanie. Po gruntownym remoncie, w 1964 roku, kościół otrzymał nowe wezwanie - Św. Wojciecha.W kwietniu 1997 roku do kościoła w Bytomiu sprowadzono z Pragi relikwie Św. Wojciecha. W skromnym wyposażeniu kościoła zwraca uwagę współczesny ołtarz z figurą patrona i płaskorzeźbami ze scenami z jego życia, autorstwa Ludwika Konarzewskiego z Istebnej.

Kościół Św. Józefa
ul. Józefczaka, BytomBytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bytom
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°20'44N, 18°55'30E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021