Kościół Św. Katarzyny w Woźnikach, Magdalena

Kościół Św. Katarzyny w Woźnikach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Katarzyny znajduje się na Rynku w Woźnikach. Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z dokumentów z 1347 i 1490 roku. Pierwszy kościół był drewniany, kryty gontem, jednak w latach 1607-08 w miejscu drewnianego kościoła postawiono murowany. Inne informacje podają, iż w XIV wieku zbudowano gotycką nawę, a w XVI wieku kościół został przebudowany przez luteran w związku z napływem reformacji do Polski.

W roku 1789 roku kościół w Woźnikach spłonął, prace remontowe związane z odbudową rozpoczęto 1811 roku, nadając świątyni obecny kształt. Kościół reprezentuje styl gotycko-renesansowy, jednak późniejsze przebudowy sprawiły, że zatracił wiele cech stylowych.Głównym materiałem budulcowym jest łamany kamień wapienny, uzupełniany jest cegłą w zaprawie wapiennej. Obiekt jest utrzymany w bardzo dobrym stanie, dobrze zachowało się również cenne zabytkowe wyposażenie z XIX wieku.

Kościół Św. Katarzyny
Rynek, Woźniki

Woźniki noclegi

Woźniki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022