Kościół Św. Katarzyny w Woźnikach, Magdalena

Kościół Św. Katarzyny w Woźnikach

(5 głosów: 2)

Kościół Św. Katarzyny znajduje się na Rynku w Woźnikach. Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z dokumentów z 1347 i 1490 roku. Pierwszy kościół był drewniany, kryty gontem, jednak w latach 1607-08 w miejscu drewnianego kościoła postawiono murowany. Inne informacje podają, iż w XIV wieku zbudowano gotycką nawę, a w XVI wieku kościół został przebudowany przez luteran w związku z napływem reformacji do Polski.W roku 1789 roku kościół w Woźnikach spłonął, prace remontowe związane z odbudową rozpoczęto 1811 roku, nadając świątyni obecny kształt. Kościół reprezentuje styl gotycko-renesansowy, jednak późniejsze przebudowy sprawiły, że zatracił wiele cech stylowych.

Głównym materiałem budulcowym jest łamany kamień wapienny, uzupełniany jest cegłą w zaprawie wapiennej. Obiekt jest utrzymany w bardzo dobrym stanie, dobrze zachowało się również cenne zabytkowe wyposażenie z XIX wieku.Kościół Św. Katarzyny
Rynek, Woźniki

Woźniki noclegi

Woźniki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Woźniki
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
50°35'13N, 19°3'38E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021