Kościół Św. Katarzyny w Woźnikach

Kościół Św. Katarzyny w Woźnikach

Kościół Św. Katarzyny znajduje się na Rynku w Woźnikach. Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z dokumentów z 1347 i 1490 roku. Pierwszy kościół był drewniany, kryty gontem, jednak w latach 1607-08 w miejscu drewnianego kościoła postawiono murowany. Inne informacje podają, iż w XIV wieku zbudowano gotycką nawę, a w XVI wieku kościół został przebudowany przez luteran w związku z napływem reformacji do Polski.W roku 1789 roku kościół w Woźnikach spłonął, prace remontowe związane z odbudową rozpoczęto 1811 roku, nadając świątyni obecny kształt. Kościół reprezentuje styl gotycko-renesansowy, jednak późniejsze przebudowy sprawiły, że zatracił wiele cech stylowych.Głównym materiałem budulcowym jest łamany kamień wapienny, uzupełniany jest cegłą w zaprawie wapiennej. Obiekt jest utrzymany w bardzo dobrym stanie, dobrze zachowało się również cenne zabytkowe wyposażenie z XIX wieku.

Kościół Św. Katarzyny
Rynek, Woźniki

Woźniki noclegi

Woźniki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71526 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118967 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020