Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Jerzego w Sopocie

Kościół Św. Jerzego w Sopocie

Kościół Św. Jerzego w Sopocie czyli kościół garnizonowy to budowla neogotycka, pierwotnie świątynia protestancka, która nosiła wówczas wezwanie Odkupiciela, a od 1945 roku katolicka. Stoi przy ul. Kościuszki.Kościół garnizonowy zbudowano w latach 1899-1901 według projektu Ludwiga von Tiedemanna. Środki na jego wzniesienie przekazali cesarzowa Augusta Wiktoria i cesarz Wilhelm II. Władca zalecił, aby wieża kościelna była widoczna ze statków na Zatoce Gdańskiej. Obecnie jest to kościół parafialny parafii Św. Jerzego w Sopocie.Kościół Św. Jerzego
ul. Kościuszki, Sopot

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020